80 свічок пам'яті за кожного, хто загинув 80 років тому під час геноциду українського народу

Так напередодні 24 листопада у Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка відбувся вечір-реквієм, присвячений Дню пам'яті жертв голодомору.

Із 93 року на Полтавщині розпочали дослідження по встановленню загиблих від Голодомору 1932-33 років. Загалом таких нарахували близько 900 тисяч, розповідає голова обласної асоціації «Громадянське суспільство» Володимир Степанюк. З'ясували і райони Полтавщини, які найбільше постраждали.

/Володимир Степанюк, голова обласної асоціації «Громадянське суспільство»

Це теперішня територія Кобеляк, Решетилівський, Новосанжарський райони. В дійсності трагічна ситуація була в Гадяцькому районі, Глобино. Так вийшло, що райони біля Дніпра найбільше постраждали, а північніші райони ліс виручав: там були якісь гриби, кора, інша живність/

Напередодні Дня пам'яті жертв голодомору дослідник розповідає про спогади жінки, яка була очевидцем жахливих подій 80 років тому.

/Володимир Степанюк, голова обласної асоціації «Громадянське суспільство»

Я не відкидаю того, що винен Сталін, але, вибачте, пригадувала вона, у мене сусід через три хати забирав останню квасолю і пропивав її/

Напередодні 24 листопада у Полтавському музичному училищі під час вечора-реквієма запалили 80 свічок на знак 80 років пам'яті за убієнними від голоду в Україні.

/Валентина Шемчук, голова Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада»

Ми повернулися до своєї пам'яті, але все-одно наші зусилля, ще як запізнілі дзвони, і ми все шукаємо мільйони українців, аби вписати їх в історію української держави, української пам'яті/

Кожного року до вечорів пам'яті, говорять їх організатори, залучають школярів, студентів і різноманітні творчі колективи, які у пам'ять про страшні події 32-33-років готують творчі номери.

Стрічка новин