Медики міста готуються до своїх змін

Нагадаємо: із першого січня поточного року у Полтаві має запрацювати 3 центри первинної медико-санітарної допомоги. Про те, чим вони допоможуть у роботі вже існуючою мережі лікарень, поліклінік та амбулаторій, – далі у випуску.

Десь 50-70 чоловік щодня звертається по допомогу до 3-ї амбулаторії сімейної медицини, що розташована на Огнівці. Як правило, це люди похилого віку і хронічно хворі. Серед лідерів і надалі залишаються серцево-судинні і захворювання опорно-рухового апарату. Допомогти і цій амбулаторії, і іншим медзакладам міста у питанні наближення меддопомоги до кожного полтавця покликані 3 центри первинної медико-санітарної допомоги, що мають з'явитися у місті вже першого дня наступного року.

/Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК

Ці центри будуть обслуговувати мешканців Октябрського району, Київського і Ленінського району. Основна мета - це профілактика/

Центри, наголошують фахівці, будуть створені на базі вже існуючих закладів і покликані наблизити медиків до пацієнтів.

/Ірина Савіних, завідуюча терапевтичним відділенням 4 МКЛ

Максимально наблизити лікаря до хворого, аби сімейний лікар відповідав за свого пацієнта, і крім того, проводив ряд профілактичних заходів/

Таким чином, пояснюють фахівці, реформа першої ланки охорони здоров'я покликана зменшити кількість хворих і виявляти захворювання на більш ранніх стадіях.

Стрічка новин