У гаманцях полтавців з'явиться іще одна пластикова картка

Це не накопичувальна і не дисконтна картка у супермаркет, а... медична карта пацієнта. Яким чином її починають впроваджувати у 4-й міській клінічній лікарні – знають Крістіна Криженко і Олексій Гнипа.

/Крістіна Криженко, журналіст

Тут вже вирішили, як боротися із нерозбірливим лікарським почерком і чергами до фахівців, втім, у 4 МКЛ, яку по праву можна назвати найінноваційнішою в місті, вирішили піти далі. Спеціально для зручності пацієнтів створили електронну картку. Вона, переконують фахівці, має ряд переваг, по-перше - містить всю інформацію про пацієнта/

Лише тиждень, як в лікарні почали вводити електронні картки, а пацієнти за ними вже записуються на прийом.

/Любов Іванівна, пацієнтка 4-ї МКЛ

Із карткою зручніше. Швидко тебе записали до лікаря, і все/

Головний лікар закладу Леонід Куроєдов нагадує: в місті наразі створено десь 30% корпоративної інформаційної медичної мережі. За останньою нині працює 4-та лікарня і 3-тя поліклініка. Іще раніше був створений реєстр пацієнтів.

/Леонід Куроєдов, головний лікар 4-ї міської клінічної лікарні

Цей реєстр був створений іще 5 років тому. І що тепер приємно сказати, що ми почали рухатися у правильному напрямку - ось вийшла постанова Азарова про створення електронного реєстру пацієнтів, а в Полтаві такий уже працює/

Втім в цьому питанні, не відкидає, через людський фактор допустились певних прорахунків. Будь-яка помилка при введені інформації про пацієнта – і до бази даних із розбіжністю у літері імені, прізвища чи адреси був занесений дублікат пацієнта. Аби прибрати таке, вирішили ввести ідентифікатор.

/Леонід Куроєдов, головний лікар 4-ї міської клінічної лікарні

Тому таким ідентифікатором і буде електронна картка. Людина із нею приходить, дає у реєстратурі, ось так зчитується інформація, і ось на моніторі вся інформація про пацієнта/

Отримати карту досить легко. Пацієнту надається роздрукована анкета із інформацією про нього. Людина її перевіряє, підписується і заносить номер паспорта. Чи, прикладом, за бажанням – номер водійського посвідчення. За цими даними людина і отримує електронну карту.

На зворотньому боці вказуються штрих-код і її номер. Якщо перший зчитується у реєстраційній, тобто, інформація про пацієнта захищена і її можна дізнатися лише у присутності власника, то за номером, наприклад, можна телефоном викликати додому лікаря. Зручність такого електронного ноу-хау, певні у лікарні, виправдає себе і при забезпеченні пільг на ліки гіпертонікам.

Стрічка новин