В Америці сьогодні відзначають День подяки

Це свято давно стало улюбленим для багатьох, адже саме цього дня усі члени американських родин збираються разом та дякують Богу за те, що мають сім'ю та багатий врожай на столі. Більше про традиції святкування дізнавалися наші кореспонденти.

День подяки – державне загальнонародне свято США. Щорічно його відзначають у четвертий четвер листопада. Присвячене воно першому врожаю, який 1621 року після голодної зими в Новому Світі зібрали пілігріми, подорожуючі паломники. На честь індіанців, які допомогли їм вижити, останні влаштували триденне святкування з молебнями подяки і бенкетом. Тож із тих часів цей день вважається сімейним святом. У колі однієї із американської сім'ї минулорічний День подяки відзначала полтавка Інна. Дівчина потрапила у Штати за програмою обміну. Розповідає: цей день запам'ятався по-особливому.

/Інна Остапенко, полтавка

Уся родина зібралася разом, усі родичі, навіть далекі, з усього штату, з усієї країни приїхали. Було дуже багато їжі, звичайно, індичка/

Фарширований індик з брусничним джемом і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою – традиційні страви під час сімейного обіду чи вечері. Спеціально до цього свята у країні звичайно відгодовують велику кількість індиків, щоб забезпечити ними кожну американську сім'ю. Утім пишним святковим столом День подяки не обмежується, говорить Інна. Традиційно всі члени сім'ї обмінюються своїми новинами, грають в різні ігри. Таким чином День подяки – чудовий привід зібратися усією родиною та поспілкуватися. У цьому, власне, і полягає сутність свята.

/Інна Остапенко, полтавка

Ти дякуєш Богові за те, що в тебе є родина, сенс такий/

У цей день кожен намагається щось пожертвувати нужденним, подякувати богу за все, що має, і сказати спасибі ближнім.

Стрічка новин