Комунальники вивозять листя з 10-тикратним завзяттям

Полтавські комунальники вигадали ноу-хау, яке дозволяє вивозити листя, використовуючи при цьому не 10 автівок, а лише одну. Більше про єдину в Україні подібну практику дивіться у наступному сюжеті.

Лягають під ноги... чим створюють чимало проблем для комунальників, додаючи роботи двірникам та працівникам КАТП-1628, які збирають та вивозять гори опалого листя. Раніше останні накидали у вантажівки, тепер комунальники використовують сміттєвіз, який це листя утрамбовує.

/Дмитро Третяков, начальник КАТП-1628

Раніше при вивезенні листя було задіяно близько 10 автівок. Зараз - 1 автомобіль, який можна навантажити як 10. Тобто, ми собівартість тони листя відповідно скоротили в 10 разів/

Таке ноу-хао дозволяє економити паливо, а відповідно – кошти, які для КАТП-1628 виділяються з місцевого бюджету. Грошей, говорять комунальники, і так не вистачає, особливо, коли мешканці міста додають їм роботи. В першу чергу це стосується захаращення баків будівельним сміттям, яке залишилося після ремонтів: старих меблів, здертих шпалер, віконних рам... одним словом – твердих побутових відходів.

/Петро Бедах, начальник відділу експлуатації КАТП-1628

Не входить до наших обов'язків, і в об'єми сміття також не входить, і в тариф. Тверді побутові відходи – це зовсім інші об'єми накопичення/

Якщо КАТП-1628 відповідальність за тверді побутові відходи не несе, виникає закономірне питання: хто ж повинен такого сміття позбуватися? Погана новина – самі мешканці. Добра – комунальники вам в цьому допоможуть... за символічну платню, звичайно.

/Петро Бедах, начальник відділу експлуатації КАТП-1628

Є у нас телефон, який на кожному баці написаний, – 59-70-32. Звернутися за цим номером. Якщо заявка надійшла сьогодні, то завтра вона виконується. На місці можна навіть провести розрахунок/

Коштує така допомога 46 гривень 49 копійок за куб негабаритного сміття. Щоб було зрозуміліше: вивезти повну вантажівку так званого «будівельного сміття» вам обійдеться в 212 гривень. Відносно невеликі гроші, особливо у порівнянні зі штрафом, яким доведеться заплатити за викид такого несанкціонованого сміття, – від 340 до 1700 гривень.

Стрічка новин