За 9 місяців чисельність населення області зменшилася на 6 з половиною тисяч осіб

1 мільйон 470 тисяч осіб проживало в області станом на 1 жовтня цього року. За 9 місяців чисельність населення скоротилася на 6 тисяч 600 осіб. Кількість же народжених малюків у цей період становить майже 11 тисяч. Які ще демографічні зміни сталися на Полтавщині цього року, знає Юлія Іващенко.

Більше ніж на 6,5 тисяч осіб за 9 місяців цього року зменшилася кількість людей, які проживають на території Полтавщини, відзначають у Головному управлінні статистики області.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення ГУ статистики у Полтавській області

Зменшення населення області відбулося в першу чергу за рахунок природного скорочення, перевищення кількості померлих над числом народжених, яке склало 7,1 тисяч осіб/

Найперше, від чого помирають не лише полтавці, а й українці вцілому, продовжує Сергій Артеменко, – хвороби органів кровообігу. Це близько 60% усіх смертей в нашій державі. За даними кардіологів, перше місце серед цих захворювань посідає гіпертонічна хвороба.

/Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

Найчастіше доводиться зустрічатися з гіпертонічною хворобою, яка вражає чверть населення планети. Досить розповсюджена ішемічна хвороба серця – це захворювання судин серця, яка викликає стенокардію, а як крайній прояв – інфаркт міокарда/

Взагалі ж за 9 місяців поточного року в області кількість померлих склала 18 тисяч осіб. А народилося майже 11 тисяч дітей, відзначає Сергій Артеменко.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення ГУ статистики у Полтавській області

У січні-вересні в області зареєстровано народжених 10,9 тисяч малюків: 5,6 тисяч хлопчиків, 5,3 тисячі дівчаток. Це на 2,9% більше, ніж у відповідний період минулого року/

У середньому на кожних 100 дівчаток в області народилося 105 хлопчиків, продовжує спеціаліст. В самій же Полтаві за 9 місяців народилося 2 тисячі 200 малюків, що майже на 6% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Стрічка новин