Уже вдруге книги із серії «Слобожанський світ» презентуються у Полтаві

Цього разу у Полтавському Краєзнавчому музеї представили широкому загалу видання Порфирія Мартиновича «Українські записи». Книга особлива тим, що до неї увійшли фольклорні, етнографічні праці науковця саме у тому вигляді, як того хотів автор.

Серія «Слобожанський світ» містить видання, автори яких родом із Слобожанщини, або які писали про цей край. У Полтаві вже відбувалася презентація книги про Стефана Таранущенка. Тепер черга дійшла до не менш відомого Порфирія Мартиновича. Над виданням «Українські записи» працювало багато краєзнавців із Києва, Харкова, Полтави, також до його створення долучилися науковці з Канади. Книга вийшла комплексною, розповідає її упорядник Олександр Савчук.

/Олександр Савчук, доцент Харківського національного університету імені В.Каразіна, упорядник книги

Це фактично перше видання збірки його фольклорних праць, але Мартинович для багатьох відомий як художник, тому ми не оминули цього аспекту і подали найбільш цікаві художні роботи теж до цієї книги/

У видання вмістили і листування, і наукові праці, і біографічні відомості про етнографа, художника, фольклориста. Окреме місце займають ілюстрації з життя і творчості Порфирія Мартиновича. Деякі фотографії присвячені безпосередньо Полтаві, як-то світлини комісії з відкриття пам'ятника Іванові Котляревському. Робота над книгою «Українські записи», як і над будь-яким науковим виданням, тривала довго. Лише за 4 роки вона побачила світ.

/Олександр Савчук, доцент Харківського національного університету імені В.Каразіна, упорядник книги

Справа в тому, що деякі праці, які сюди увійшли, були надруковані у 1906 році, але не так, як хотів того Мартинович. Він написав листи до редакцій з проханням врахувати правки. Це фактично 70 аркушів таких листів. Ці зауваження були враховані. Вперше воно видалося, як хотів того автор/

Наразі видавці готують книги про дві культові для Слобожанського краю особистості – Миколу Сумцова та Павла Жолтовського.

Стрічка новин