Як фатум наших слабкостей обернути на шанс для українців

Така основна лінія, якої у своєму житті дотримується правозахисник Мирослав Маринович. Відомий дисидент поділився із полтавськими студентами своїми поглядами на сучасність, провівши для них тематичну лекцію.

Публіцист, правозахисник, релігієзнавець – Мирослав Маринович для полтавських студентів і викладачів провів відкриту лекцію, у якій висвітлив найбільш актуальні проблеми сучасної української держави. Член Гельсінської спілки вважає: українцям треба усвідомити цінність того, що вони мають.

/Мирослав Маринович, правозахисник

Наше багатство регіональне, яке досі було нашим фатумом, причиною для нерозуміння, насправді є нашим багатством. Нам треба змінити спосіб нашого життя, треба змінити перспективу бачення, аналізу/

На Заході, продовжує Мирослав Маринович, чекають, доки Україна визначиться, з ким їй бути: з Росією чи Європою. Тоді там сприймуть і пошанують вибір України. Проте за цим питанням стоїть головне – нерозуміння ситуації в самій Україні. Щоб вирішити це завдання, відзначає правозахисник, українці і повинні свій фатум перетворити на майбутній шанс.

/Мирослав Маринович, правозахисник

Те, що є причиною наших роздорів, має бути підставою для нових моделей співжиття. Це і в політиці, і в освітній сфері, і в релігійній сфері/

Українці у своїх бідах часто звинувачують інших, зазначає Мирослав Маринович. Це типова модель для нашого народу. Ми – лише жертва, а всю відповідальність перекладаємо на владу. Ми не поважаємо себе, не відчуваємо відповідальність за власну долю, устрій в країні, тому й не вважаємо, що вправі щось змінити. А справжня демократія, резюмує правозахисник, неможлива без власної відповідальності.

Стрічка новин