Сьогодні – Міжнародний день дитини
Сьогодні у всіх дорослих планети – чергова нагода побалувати своїх чад. 20 листопада відзначається Міжнародний день дитини. Із різницею у 30 років генеральною асамблеєю ООН була прийнята спочатку декларація, а потім – конвенція прав дитини. Принагідно до річниці у місті провели і засідання круглого столу, і влаштували освітні заходи для самої малечі.
У цьому закладі – Полтавському навчально-реабілітаційному центрі, де навчаються особливі дітки, про свої права знають навіть у віршах. Для кожної групи, залежно від особливостей розвитку малечі, – і різні освітні програми, аби дитина почувала себе максимально комфортно у оточуючому світі, і, що важливе для них, – спілкувалась із однолітками. До Міжнародного дня дитини – окремий захід.
/Наталія Рєзник, заступник директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру
В цей день ми їм розповідаємо про їх права, нагадуємо батькам. Для малечі проводимо заходи у різних ігрових формах/
Для початку – освітній мультик. Із улюбленими героями доступною мовою – про головне до визначного дня – права малечі.
/Наталія Рєзник, заступник директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру
Ми вчимо їх, не просто навчаємся, а вчимо їх грати – це також одне із прав дитини/
Із цими дітьми із першого погляду важко – саме у випадку виховання особливої малечі перше, на що роблять ставку тутешні викладачі, – це сама дитина і її потреби. До освітнього процесу долучають і батьків. Тож спільними зусиллями навіть найменші вихованці закладу, не боячись камери, впевнено розповідають про свої права.
/Бліци
- Я маю право на любов і повагу батьків
- Я маю право на любов і дивитися мультики
- Я маю право, щоб мене любили і цілували/
Ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини Генеральна асамблея ООН рекомендувала всім країнам іще в 1954 році. А саме 20 листопада у 1959 році Асамблеєю була прийнята декларація прав дитини, а 30 років потому – і відповідна конвенція.
Крістіна Криженко
Принагідно до 23-ї річниці прийняття конвенції ООН про права дитини відповідні структури зібрались і в облдержадміністрації. В рамках засідання круглого столу обговорили ті напрямки роботи, які реалізують на території Полтавщини.
/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації
Це комплексний захід. У нас є обласна програма оздоровлення - і це передбачено конвенцією ООН. Є обласна програма розвитку освіти - це передбачено конвенцією, є програма охорони здоров'я. Тому є досить широкий спектр обласних програм, які направлені виключно на реалізацію конвенціїї ООН про права дитини, тобто на гармонійний розвиток дитини як особистості/
У пріоритеті – найменш захищена малеча: сироти, позбавлені батьківського піклування, а саме – їх усиновлення.
/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації
Мінімізувати кількість дітей, які знаходять в інтернатних закладах, і влаштувати їх до родин. І це показник вдалось виконати. Перш за все це профілактика/
/Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації
В нашій області за цей рік було усиновлено 50 дітей, із них 35 – громадянами України. Останніми роками набувають популярності прийомні сім'ї, дитячі будинки, до них влаштовано було 66 дітей/
Загалом на території області у 25 будинках сімейного типу та 142 прийомних родинах виховується 386 дітей.