Сьогодні – Міжнародний день дитини

Сьогодні у всіх дорослих планети – чергова нагода побалувати своїх чад. 20 листопада відзначається Міжнародний день дитини. Із різницею у 30 років генеральною асамблеєю ООН була прийнята спочатку декларація, а потім – конвенція прав дитини. Принагідно до річниці у місті провели і засідання круглого столу, і влаштували освітні заходи для самої малечі.

У цьому закладі – Полтавському навчально-реабілітаційному центрі, де навчаються особливі дітки, про свої права знають навіть у віршах. Для кожної групи, залежно від особливостей розвитку малечі, – і різні освітні програми, аби дитина почувала себе максимально комфортно у оточуючому світі, і, що важливе для них, – спілкувалась із однолітками. До Міжнародного дня дитини – окремий захід.

/Наталія Рєзник, заступник директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру

В цей день ми їм розповідаємо про їх права, нагадуємо батькам. Для малечі проводимо заходи у різних ігрових формах/

Для початку – освітній мультик. Із улюбленими героями доступною мовою – про головне до визначного дня – права малечі.

/Наталія Рєзник, заступник директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру

Ми вчимо їх, не просто навчаємся, а вчимо їх грати – це також одне із прав дитини/

Із цими дітьми із першого погляду важко – саме у випадку виховання особливої малечі перше, на що роблять ставку тутешні викладачі, – це сама дитина і її потреби. До освітнього процесу долучають і батьків. Тож спільними зусиллями навіть найменші вихованці закладу, не боячись камери, впевнено розповідають про свої права.

/Бліци

- Я маю право на любов і повагу батьків

- Я маю право на любов і дивитися мультики

- Я маю право, щоб мене любили і цілували/

Ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини Генеральна асамблея ООН рекомендувала всім країнам іще в 1954 році. А саме 20 листопада у 1959 році Асамблеєю була прийнята декларація прав дитини, а 30 років потому – і відповідна конвенція.

Крістіна Криженко

Принагідно до 23-ї річниці прийняття конвенції ООН про права дитини відповідні структури зібрались і в облдержадміністрації. В рамках засідання круглого столу обговорили ті напрямки роботи, які реалізують на території Полтавщини.

/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації

Це комплексний захід. У нас є обласна програма оздоровлення - і це передбачено конвенцією ООН. Є обласна програма розвитку освіти - це передбачено конвенцією, є програма охорони здоров'я. Тому є досить широкий спектр обласних програм, які направлені виключно на реалізацію конвенціїї ООН про права дитини, тобто на гармонійний розвиток дитини як особистості/

У пріоритеті – найменш захищена малеча: сироти, позбавлені батьківського піклування, а саме – їх усиновлення.

/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації

Мінімізувати кількість дітей, які знаходять в інтернатних закладах, і влаштувати їх до родин. І це показник вдалось виконати. Перш за все це профілактика/

/Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації

В нашій області за цей рік було усиновлено 50 дітей, із них 35 – громадянами України. Останніми роками набувають популярності прийомні сім'ї, дитячі будинки, до них влаштовано було 66 дітей/

Загалом на території області у 25 будинках сімейного типу та 142 прийомних родинах виховується 386 дітей.

Стрічка новин