В ніч з 19 на 20 листопада набуває чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/4kEY3VztgPDDY

Фахівці наголошують: це не зміни до попереднього, а абсолютно новий документ, згідно з яким багато функцій контролюючих служби змінили, прибрали і додали. Про основні особливості роботи за новим КПК правоохоронців і прокурорів – далі у матеріалі.

12 січня 2012 року Президент вніс на розгляд Верховної Ради проект Кримінального процесуального кодексу України, 13 квітня він був прийнятий, 20 листопада – набув чинності.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Це не редакція попереднього КПК 1961 року, а абсолютно новий документ, який в основні поклав нові правовідносини в кримінальній юстиції/

Завдяки новому документу, певен Адрій Миронов, відійде в історію нереєстрація заяв і повідомлень від громадян, відмов від порушень кримінальної справи просто не буде.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Фактично не буде паперових носіїв-документів. Заява буде зареєстрована в єдиний реєстр досудових розслідувань, держателем якого є генеральна прокуратура. Автоматично буде присвоєно кримінальний номер кримінального провадження, і кожна заява буде фактично перетворена у кримінальне провадження/

Слідчим додасться роботи. Протягом 24-х годин вони мають зареєструвати відповідну заяву чи звернення від громадян до єдиного реєстру досудових розслідувань.

/Світлана Яцун, заступник начальника СУ УМВС України в Полтавській області

Тобто ніяких дослідчих перевірок, висновків, проведення досліджень, запитів - це все не проводиться, а одразу розпочинається досудове слідство, тобто допит осіб, проведення і призначення експертиз, і вже в повному обсязі досліджуються обставини злочину, і потім слідчий чи прокурор приймають рішення по цій заяві/

Скорочено і сам час на проведення досудового рослідування, вводиться таке поняття як розумні строки.

Серед нововведень Світлана Яцун називає нову процесуальну особу – заявника – людину, яка може повідомити про злочин, і при цьому не бути потерпілим.

/Світлана Яцун, заступник начальника СУ УМВС України в Полтавській області

В суді вводиться нова посада – слідчий суддя. Тобто, це та особа, до якої слідчий із погодженням прокурора звертається із усіма клопотаннями, обранням запобіжної міри заходу, наприклад, арешту на майно і багато іншого, і лише за погодженням слідчого судді все це буде виконуватись, що значно знизить кількість необгрунтованих обшуків, арештів на майно, тощо/

Серед скасувань – не буде інституту додаткових розслідувань. Тобто якщо буде недостатньо доказів, суддя винесе випровдовувальний вирок, навпаки – обвинувальний, втім, таким чином затягування розгляду тієї чи іншої справи не буде тривати роками. Крім того, всі докази будуть досліджуватись безпосередньо судом. Тобто враховуватись буде не протокол допиту, а сам суддя буде допитувати. Для слідчих – додаткова процедура допиту шляхом відеоконференції, аби скоротити час дачі свідчень людей, які знаходяться у іншому регіоні чи не можуть прибути самостійно за станом здоров'я, тощо.

Крістіна Криженко

На засіданні розширеної колегії обговорили пріоритетні напрямки роботи правоохоронців. В рамках зібрання керівництво УМВС визначило конкретні завдання щодо боротьби зі злочинністю в області.

Чільну увагу керівництво полтавських правоохоронців зосередило на розкритті крадіжок у сільській місцевості. Нарада продовжилася обговоренням методів активізації роботи у напрямку розкриття та попередження крадіжок з електромереж та систем електрозв’язку. В ході обговорення роботи за новим кримінально-процесуальним кодексом окремо зупинилися на необхідності технічного оснащення кожного робочого місця слідчого та їх 100%-му доступі до мережі Internet.

Наприкінці колегії очільник міліції Полтавщини Едуард Федосов наголосив на тому, що діяльність правоохоронних органів повинна бути відкритою та прозорою. Результати діяльності міліції мають постійно висвітлюватися в засобах масової інформації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію