У місті за цей рік сталося на 50% більше пожеж, ніж за аналогічний період минулого року

Фахівці МНС у всьому винуватять людську недбалість та нехтування елементарними правилами протипожежної безпеки, і в рамках профілактичної роботи проводять рейд житловим сектором.

МНС-ниик б'ють на сполох: ріст пожеж цьогоріч по відношенню до 2011-го року склав 50%.

/Сергій Славко, головний спеціаліст відділу по цивільному захисту в м.Полтаві та Полтавському р-ні ТУМНС України в Полт.обл.

В місті Полтаві за цей рік сталося 292 пожежі, із них 217 у житловому секторі. Внаслідок них 2 людини загинуло. Сума збитків складає більше 7 млн.грн. З метою профілактики нині працівниками МНС спільно із працівниками управління житлово-комунального господарства проводяться профілактичні рейди/

Городянам, особливо мешканцям приватного сектору, із початку листопада роздають листівки, проводять роз'яснювальну роботу.

Однак і тут, продовжує спеціаліст, не завжди полтавці сумлінні. Одні відносяться із порозумінням, інші навіть відмовляються відчиняти двері. А причини пожеж тим часом залишаються незмінними.

/Сергій Славко, головний спеціаліст відділу по цивільному захисту в м.Полтаві та Полтавському р-ні ТУМНС України в Полт.обл.

Основними причинами пожеж є перевантаження електромережі, ситуації із прямим вогнем, недотримання елементарних правил протипожежної безпеки/

Іще до них додають паління у нетверезому стані і захаращення власних помешкань одинокими громадянами. Були випадки, пригадують фахівці, коли МНС-ники просто не могли проникнути в приміщення, де була пожежа через велику захаращеність коридору чи кімнати. Прохання ж фахівців служби «101» до всіх без виключення залишається сталим – дотримуватись елементарних правил протипожежної безпеки, використовувати у побуті виключно сертифіковані опалювальні прилади, не допускати до останніх малечу і не перевантажувати електромережу. Адже, як відомо, пожежу краще попередити, ніж усувати її наслідки.

Стрічка новин