Вони як ніхто знать, коли, виходячи із дому, краще прихопити парасольку чи вдягтися потепліше

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/HSTzPiemgPCsh

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники Гідрометеорологічної служби. Про особливості їх роботи розповість Крістіна Криженко.

Вона не раз підказувала і нашим журналістам прогноз погоди на початку якоїсь пори року, і розповідала, чи випаде на Новий Рік сніг. Провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології Олена Панченко вірна своїй професії вже 26 років. Говорить: ні медиком, ні освітянином не хотіла бути, а обрала собі професію, максимально наближену до природи. Хоча із розвитком комп'ютерного прогресу багато чого змінилось в улюбленій роботі.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Із введенням комп'ютерних систем звісно багато чого змінилось. Коли ми стали працювати із комп'ютерами, ми почали використостовувати у своїй роботі дані світових гідрометцентрів/

Якщо вести мову саме про українські дані, то синоптичним методом короткострокові прогнози на 72 години дають для авіації. Із кінця 90-х років почали практикувати і середньострокові. За допомогою математичних моделей спочатку знали погодні примхи на 5 днів, нині можуть сказати і на 2 тижні.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Вимірювання нашими синоптиками-техніками проводять на 5-ти станціях області. Проводиться вимірювання кожні 3 години на температуру повітря, напрямок і швидкість вітру, особливості грунту і сонячну радіацію/

Загалом своє професійне свято відзначають більше 100 працівників Полтавського центру із гідрометеорології. І попри урочистий для них день прогнозують: погодніх змін до кінця поточного місяця очікувати не слід. Вночі в середньому – від 0 до 5 градусів морозу, вдень – від зеро до 5-ти тепла. Перші зниження температури, як і перші зимові опади, припадають саме на початок грудня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію