Вони як ніхто знать, коли, виходячи із дому, краще прихопити парасольку чи вдягтися потепліше

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники Гідрометеорологічної служби. Про особливості їх роботи розповість Крістіна Криженко.

Вона не раз підказувала і нашим журналістам прогноз погоди на початку якоїсь пори року, і розповідала, чи випаде на Новий Рік сніг. Провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології Олена Панченко вірна своїй професії вже 26 років. Говорить: ні медиком, ні освітянином не хотіла бути, а обрала собі професію, максимально наближену до природи. Хоча із розвитком комп'ютерного прогресу багато чого змінилось в улюбленій роботі.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Із введенням комп'ютерних систем звісно багато чого змінилось. Коли ми стали працювати із комп'ютерами, ми почали використостовувати у своїй роботі дані світових гідрометцентрів/

Якщо вести мову саме про українські дані, то синоптичним методом короткострокові прогнози на 72 години дають для авіації. Із кінця 90-х років почали практикувати і середньострокові. За допомогою математичних моделей спочатку знали погодні примхи на 5 днів, нині можуть сказати і на 2 тижні.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Вимірювання нашими синоптиками-техніками проводять на 5-ти станціях області. Проводиться вимірювання кожні 3 години на температуру повітря, напрямок і швидкість вітру, особливості грунту і сонячну радіацію/

Загалом своє професійне свято відзначають більше 100 працівників Полтавського центру із гідрометеорології. І попри урочистий для них день прогнозують: погодніх змін до кінця поточного місяця очікувати не слід. Вночі в середньому – від 0 до 5 градусів морозу, вдень – від зеро до 5-ти тепла. Перші зниження температури, як і перші зимові опади, припадають саме на початок грудня.

Стрічка новин