Школярі у Полтаві просять більше уроків фізкультури, а вчителі констатують зменшення кількості учнів у спецгрупах

Перед початком нинішнього навчального року Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що оцінка з фізкультури у порівнянні зі здоров'ям дитини – річ другорядна. Із 2012-го першокласники не отримують оцінки на уроках фізичного виховання, а ось всі інші і далі працюють за бальною системою. Втім, уроків фізкультури нині – по три на тиждень.

Як наразі вони проходять і чи змінилися ці заняття після прикрих випадків загибелі школярів на уроках фізичної культури – матеріал наших кореспондентів на прикладі однієї з полтавських шкіл.

Для цих шестикласників фізкультура – гра, під час якої вони покращують своє тіло.

/Денис, учень 6 класу ЗОШ №2

Я б нічого не хотів змінювати. Хай більше буде уроків фізкультури/

/Даша, учениця 6 класу ЗОШ №2

Більше, щоб кожен день була тільки фізкультура. Я люблю уроки фізкультури, тому що я як дитина – дуже спортивна і дуже люблю займатися спортом, особливо на уроках фізкультури/

Їх вчитель фізичної культури вважає: з учнями у них тандем, і під час уроку вони отримують не емоційне навантаження, а психологічне розвантаження.

/Валентина Шеліхова, вчитель-методист фізичної культури ЗОШ №2

Відпочинок – це зміна фізичної діяльності. Ми усе життя з Вами рухаємось, ми все життя працюємо, тільки є різна робота – активна і пасивна. І якщо ми наших дітей будемо особистим прикладом вчити, плюс – теорія, плюс – практичне завдання, то проблем із відвідуванням уроків фізкультури немає. І діти не бояться контрольних нормативів/

Теорія нині – на кожному уроці фізкультури. Наочно це виглядає так, що під час виконання вправ діти повторюють, які групи м'язів задіяні або профілактику яких захворювань вони виконують. У 2012-му серед старшокласників навіть почали проводити олімпіади з фізкультури, де перший етап – теоретичні знання. Що ж до змін у навчанні фізичної культури цього навчального року, то торкнулися вони лише початкової школи: першокласників оцінюють «зараховано» або «незараховано». Цьогоріч у 2 школі багато дітей перейшли зі спеціальних на основну групу з фізкультури, говорить Валентина Шеліхова.

/Валентина Шеліхова, вчитель-методист фізичної культури ЗОШ №2

У новій програмі ввели пробу Руф'є, і цю пробу проводить медицина. Коли дитина на уроці фізкультури виконує цю пробу, а потім у медсестри, то діти знають, як правильно їх виконувати, правильно присідають і покращується серцево-судинне скорочення. І дитині, в основному, не дають спецмедгрупу і підготовчу групу/

Оцінки ж, говорить вчитель, – це не показник успішності дитини. І додає: якщо учень виконав норматив на 3-4 бали, але володіє технікою виконання, то прийде час, і він зможе зробити це на всі 15.

Стрічка новин