У Полтаві вшосте пройшов Мандрівний Фестиваль документального кіно Docudays UA

Вже шостий рік поспіль до Полтави приїздить Мандрівний Фестиваль документального кіно Docudays UA. Чим дивували полтавського глядача режисери цього разу, знають наші журналісти.

15-18 листопада у Полтаві проходить мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA.

/Марія Лагода, працівник Суспільної служби України

Документальне кіно – це особливий жанр мистецтва, адже його герої – це реальні люди зі своїми емоціями, зі своїм життєвим досвідом, але яких об'єднує бажання бути почутими/

У рамках цьогорічного вже 6 за ліком фестивалю Docudays UA у Полтаві відбудеться показ 16 фільмів на правову тематику. Основне завдання останніх – привернути увагу українського суспільства до проблем простої людини, до важливості знання власних прав і свобод.

/Андрій Кінаш, керівник проекту «Школа – територія прав людини» у Полтавській області

Враховуючи те, що сучасне покоління – покоління візуалів, то картинка, засоби мистецтва, засоби, які використовують режисери, є найкращими, ніж це буде жива голова в екрані, яка просто видає інформацію, що є права. Це буде менш переконливо, ніж візуальний ряд, який використовують режисери/

Під час фестивалю кінострічки правової тематики будуть демонструватися у навчальних закладах міста. Ефект від перегляду фільмів буде підсилений зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями та диспутами у молодіжних аудиторіях. Окрім учнів та студентів колекція цьогорічного Docudays UA буде доступна і усім іншим бажаючим. Про розклад переглядів та семінарів Мандрівного міжнародного фестивалю можна дізнатися у полтавських партнерів проекту – Суспільної Служби України та Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

Стрічка новин