У пункті перетримки тварин комунального підприємства КАТП-1628 нині перебує 45 собак

Як живеться пухнастим безхатченкам та на що вони можуть розраховувати у тимчасовому притулку, дізнавалися наші журналісти.

Пухнасті та вірні, найкращі друзі людей – собаки – не завжди мають господарів та перебувають у статусі домашніх улюбленців. Коли наші менші брати-безхатченки збиваються у зграї, вони можуть становити реальну небезпеку для людей. Приблизно 10 років тому ситуація із безпритульними тваринами у місті Полтаві досягла критичної точки і вимагала термінового вирішення.

/Петро Бедах, начальник відділу експлуатації КАТП-1628

Щоб вирішити її більш-менш гуманно, було прийняте рішення міською владою у 2001 році створити тимчасовий пункт перетримки/

Пункт перетримки саме «тимчасовий» – наголошує Петро Бедах. За правилами, тварини можуть перебувати тут не довше двох тижнів. Але іноді приписами доводиться нехтувати, щоб знайти хвостатим нових господарів. Таких щасливчиків на КАТП нараховують до півсотні щомісяця.

/Петро Бедах, начальник відділу експлуатації КАТП-1628

Взагалі останнім часом пункт перетримки займається пошуком нових господарів, не утилізацією, а саме пошуком. 90% йде до інших власників/

Зараз у тимчасовому притулку утримуються 45 собак. Частину з них відловили працівники КАТП, інших привезли волонтери, а деяких підкинули до пункту перетримки несумлінні господарі. Поки всі вони чекають на зустріч із своєю долею – новими господарями – працівники КАТП намагаються забезпечити їм належний догляд. Допомагають волонтери.

/Микола Костенко, начальник міського звалища, начальник пункту перетримки бездоглядних тварин КАТП-1628

Найбільшу допомогу у годівлі нам надає «Юний європеєць» – зоозахисна організація, з якою ми співпрацюємо. Вони допомагають у пошуку власників, соціалізації собак, нам допомагають знову ж таки волонтери робити будки і настили, зараз завезли тирсу і сіно, щоб якось полегшити їх життя в морозні дні/

Якщо ви також небайдужі до братів наших менших, можете допомогти їм їжею або і взагалі обрати серед безпритульних тваринку для себе, приїхавши до Пункту перетримки особисто чи спочатку зателефонувавши за номером 52-62-20. Головне, наголошують працівники КАТП, це рішення повинно бути зваженим: брати собаку чи кішку слід раз і назавжди, адже саме через безвідповідальність деяких господарів тварини і стають безпритульними.

Стрічка новин