У Кременчуцькій виховній колонії влаштували Інший день

Упродовж нього неповнолітнім засудженим запропонували ознайомитися з деякими видами спорту, щоб у подальшому ті почали ним займатися. Організатори називають проект експериментом, та навіть авантюрою. Втім, говорять, головне, що мають зрозуміти хлопці: змінити своє життя можливо, варто лише поставити мету та впевнено до неї йти.

Кожен їхній день схожий на попередній. Різні причини зібрали цих хлопців у стінах Кременчуцької виховної колонії. Утім сьогодні для них підготували особливий день.

Показати неповнолітнім засудженим світ, відмінний від злочинного, намагалися організатори проекту «Інший день».

/Ілля Кива, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Визволення»

Ми намагаємося показати, що інші люди, є інші взаємовідносини між людьми, є інші цінності у житті/

У Кременчуцькій виховній колонії на сьогодні перебуває 250 осіб. Усі вони – хлопці віком від 14 до 22 років.

/Юрій Величко, начальник Кременчуцької виховної колонії

Саме той вік, безумовно, з тими втратами, які були з боку батьків та педагогів, інакше ці діти не потрапили би до нас, все-таки той період у їхньому житті, коли можна намагатися хлопця переінакшити, щось вкласти в нього доброго, щось намагатися забрати дурне/

Саме із метою перевиховання та зміни поглядів на життя хлопців, які пішли хибним шляхом, у виправному закладі вирішили створити секції з футболу, тайського боксу та кікбоксингу. До подібного експерименту долучилися небайдужі представники громадських організацій та спортивних осередків Полтавської області.

/Олег Панкратьєв, президент федерації тайського боксу і кікбоксингу в Полтаві

Для нас це завжди діти, хлопці-підлітки – вони все-одно підлітки. Вони хуліганять і там, і тут. Із хуліганістих хлопців спортсмени краще виходять. Просто їх ініціативу, енергію треба правильно спрямувати, ось і все/

Організатори проекту погоджуються: виховати із сьогодніших засуджених одразу професійних спортсменів нереально. Та й за мету останні не ставили привернення уваги визначеної кількості осіб. Головне, говорять: щира зацікавленість хлопців та бажання займатися спортом.

/Ігор Кислов, голова ФСТ «Україна»

Наша сьогодні місія – не зробити з них професійних спортсменів, наша місія – привернути їх до занять спортом. Сьогодні єдине, що дається нам від народження, – це здоров'я. Здоров'я потрібно берегти. У здорової людини здорові думки, здоровий дух, здорове ставлення до життя/

Запросили на зустріч із вихованцями колонії і представників духовенства. Адже спорт полягає не лише у розвитку фізичних можливостей, це також – своєрідна філософія.

/протоієрей Роман, секретар керуючого Полтавською єпархією

Ціль можна поставити і її можна досягти якимись духовними намаганнями. У даному випадку люди, які пропонують їм досягнення цілей у спорті, зможуть допомогти їм виховати свій дух/

Розмова із полтавськими гостями справила на вихованців колонії велике враження. Багато з них колись займався спортом, хтось, навпаки, вперше отримав можливість спробувати себе у футболі чи кікбоксингу.

/Бліци

- Я хочу займатися кікбоксом. Це - моя натура. Я раніше займався.

- Я займався футболом. Коли прийшов сюди, мене всі підбивають, щоб я досягав своєї мети. Займався футболом далі, можливо, щось би вийшло.

- Хочу тайським боксом займатися. Мені більше подобаються східні єдиноборства/

Коли хлопці визначатьсмя у тому, яким спортом вони прагнуть займатися, до виправного закладу обіцяють привезти професійних спортсменів. Футболісти, кікбоксери влаштують для них майстер-класи.

Стрічка новин