«Миргородська вода» найближчим часом може зникнути з прилавків

Арешт активів Миргородського заводу мінеральних вод – це не тільки втрата одного з найвпізнаваніших полтавських брендів якісної води, а ще й близько 300 робочих місць. Обурені працівники Миргородського заводу вийшли захищати свої права до міської ради міста Миргорода та місцевої податкової. З пікетувальниками спілкувалися наші журналісти.

Сьогодні Миргородський завод мінеральних вод виглядає, наче у голівудському фільмі, де всі люди зникли. Тишу, здається, можна помацати. Немає жодної фури під завантаження. Стелажі на складі порожні. Лінія розливу води, яка зазвичай наповнює 27 тисяч пляшок на годину, не рухається. На прохідній також – жодної живої душі, тільки без роботи сумує охоронець. Не вистачає тільки таблички: «Зачинено. Всі пішли на мітинг». Розгорнути плакати під стінами Миргородської міської ради колектив заводу змусили протиправні, на думку консультантів IDS GROUP, до складу якої входить завод, дії податкової міліції та Київського районного суду міста Полтави, які заморозили рахунки підприємства.

/Володимир Лук'янов, директор з виробництва IDS GROUP Ukraine

Ці люди з податкової міліції, з суду Полтави, намагаються через керівників заводу поставити завод на коліна, і ми всі разом кажемо: «Руки геть від заводу!»/

/Скандують

«Руки геть від заводу!»/

Миргородський завод мінеральних вод – один з найбільших платників податків у Миргороді зокрема та на рівні України: тільки за останній рік до держбюджету вони сплатили 51 мільйон гривень. Але із замороженими активами навіть таке потужне підприємство, навіть заручившись підтримкою партнерів, які дозволили відтермінувати платежі, протримається від сили днів 5-7, підраховує директор Валерій Сенько.

/Валерій Сенько, директор Миргородського заводу мінеральних вод

На сьогоднішній день ми не можемо розрахуватися за пакувальні матеріали, які необхідні для нашого виробництва. Ми не можемо розрахуватися за енергоресурси, ми не можемо розрахуватися за транспорт, навіть не можемо підвозити своїх людей на роботу. Ми працюємо у три зміни, і нічна, і ранкова починаються, коли автобуси і маршрутки ще не їздять/

Якщо найближчим часом заарештовані рахунки не розблокують, то 280 співробітників Миргородського заводу залишаться без роботи, а їх родини – без засобів до існування.

/Бліци

– Я живу від зарплати до зарплати, мені треба сплачувати послуги комунальні, утримувати свою родину, годувати. Мені просто вимкнуть світло, газ, мені треба отримувати зарплату

– Комуналку треба, а за що? У мене передпенсійний вік. Іти на пенсію. З чим? За що жити до пенсії ще два роки?/

На знак протесту пікетувальники вилили воду із добре знайомих українцям пляшок Миргородської води біля податкової інспекції. Втім, на калюжу біля парадного входу ніхто з податківців так і не відреагував. А от мер Миргорода на заклики народу під стінами ради спустився вниз та запропонував зупинити демонстрацію і вирішити ситуацію миром. От тільки вирішити на місці, за словами очільника міста, її неможливо - подібні питання не в компетенції міського голови. Втім, зі свого боку мер пообіцяв зібрати позачергову сесію депутатів міськради та сказав, що вже направив листи із занепокоєнням щодо долі Заводу мінеральних вод до очільників Полтавської обласної адміністрації та ради зі сподіванням якнайшвидше вирішити питання та повернути завод до роботи. Колективи заводів також направили листа Президенту України Віктору Януковичу, Прем'єр-міністру України Миколі Азарову, голові Державної податкової служби України Олександру Клименку з проханням звернути увагу на проблему. Як справи рогортатимуться далі - слідкуйте за нашими новинами, а ми традиційно залишаємо право висловити свою думку всім зацікавленим сторонам.

Стрічка новин