На засіданні постійної депутатської комісії з питань ЖКГ облради розглядали хід виконання регіональної програми «Питна вода Полтавщини»

У 2011-му останню недофінансували, а вже цьогоріч заплановані кошти мають на меті збільшити.

За 2 останні роки на Полтавщині відремонтували та замінили майже 150 кілометрів водопровідних і 15 кілометрів каналізаційних мереж, звітують комунальники на засіданні комісії облради з питань ЖКГ. Все виконане – в рамках обласної програми «Питна вода Полтавщини», яка розрахована на 2011-2020 роки.

/Олександр Тонков, начальник ГУ ЖКГ Полтавської облдержадміністрації

Забезпечення питною водою міст обласного підрядкування майже на 100% рівні, так як і інших містечок, а сільські населені пункти лише на 27% мають централізоване водопостачання./

Для охорони джерел питного водопостачання в області будують і реконструюють каналізаційні очисні споруди, замінюють аварійні мережі. Проте невирішених проблем у водопостачанні – вистачає.

/Степан Бульба, голова постійної депутатської комісії облради з питань ЖКГ

Це не лише сільські населені пункти, це і міста і велика проблема по Кремечуку, який бере воду із Дніпра і має проблеми із її очисткою./

Стосовно Кременчука, зазначалось на зібранні, вже розроблений проект реконструкції фільтрувальної станції, загальна вартість робіт - понад 8 мільйонів гривень. Якщо минулоріч програма була профінансована лише на 55% (і запланованих 23,3 отримали майже 13-ть мільйонів), цьогоріч, переконуть, ситуація буде набагато кращою. Заплановану цифру фінансування у 27,6 млн.грн. збільшать і мають на меті витратити на реалізацію програми 30,5 млн.грн. Загалом цьогоріч планують виконати роботи на 7 об’єктах водопровідного та 10-ти каналізаційного господарства.

А на засіданні постійної комісії облради з питань освіти, науки і культури обговорювали свої профільні питання. Серед перших – погодили кандидатури керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад, і, відповідно заключити із ним трудові договори. Потому – до розгляду головного фінансового питання – внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Кошти будуть додаватися за рахунок трансфертів від держави.

/Павло Кропивка, начальник Головного фінансового управління Полтавської облдержадміністрації

Це майже 33 млн.грн. на заробітну плату держслужбовцям. Іще 6 млн - це різні дотації для інвалідів 2-ї групи на погашення різниці у тарифах за споживі послуги - електроенергію, водопостачання та водовідведення./

Серед іншого, депутати також розглянули внесення змін до вже діючих комплексних освітніх програм.

Стрічка новин