До Полтавської державної аграрної академії цими днями з'їхалися аграрії з усієї України і навіть з Німеччини

У відеоархіві знаходяться 4 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3
4) Сюжет №4

Привід зустрітися - семінар Законодавства ЄС щодо карантину рослин проекту «ТВІНІНГ» «Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів».

Міжнародний семінар не випадково зібрав науковців та спеціалістів фітокарантинної сфери на Полтавщині.

/Володимир Замикула, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Сьогодні Полтавщина має 12% зернового ринку нашої країни, 17% цукрового ринку, 14% - ринку молока./

Свою агроподукцію, продовжує Володимир Замикула, Полтавщина експортує у 67 країн світу. І за останні 5 років жодних нарікань чи рекламацій на товар не було. Підтверджує це і спеціаліст з Німеччини, за її словами, карантинних організмів з Полтавщини, принаймні на землі Бранденбург, не надходили.

/ Ангеліка Хеніш, керівник фітосанітарного відділу у службі з розвитку землі та с/г у фереральній землі Бранденбург

Ні, ні, ні в якому разі. Я просто хочу сказати, що така ж процедура робиться і в Німеччині, бо ми повинні прийняти всі заходи для захисту і запобіганню інтродукції цих карантинних організмів, щоб їх небуло. А якщо будуть, то треба запобігти їх поширенню та ліквідувати їх негайно./

Відтак, семінар Законодавства ЄС щодо карантину рослин проекту «ТВІНІНГ» «Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів» швидше зведення міжнародної документації для подальшої успішної співпраці та обмін досвідом.

/Ангеліка Хеніш, керівник фітосанітарного відділу у службі з розвитку землі та с/г у фереральній землі Бранденбург

Проект «ТВІНІНГ» має на меті наблизити українське національне законодавство до законодавства ЄС. І де це можливо, ми будемо транспонувати якісь директиви чи вимоги з європейського законодавства в національне законодавство України і це можна вважати першим кроком у наближенні українських стандартів до стандартів ЄС./

Зі свого боку полтавські аграрії теж висунули пропозицію.

/ Володимир Замикула, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Ми вносимо таку слушну пропозицію, що повинна працювати міжнародна асоціація фітосанітарних служб по типу інтерполу./

Чи з'явиться такий собі «Фітопол» наразі не відомо. Але після семінару цю пропозицію буде передано до розгляду на всеукраїнському рівнід о профільного Міністерства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію