Полтавські депутати-обласники готуються до чергової сесії облради

На засіданнях профільних комісій останні попередньо розглядають питання, винесені на пленарне засідання. Зокрема, члени комісії з питань будівництва, транспорту та звязку під час обговорення порушили питання фінансування галузі, надання молодіжних кредитів тощо. Побували на засіданні і наші журналісти.

На засіданні постійної комісії з питань будівництва, транспорту та зв’язку члени останньої підготували розгляд низки важливих питань.

/Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Сьогодні в нас 9 питань. В основному це питання про зміну бюджету, про перерозподіл коштів на будівництво./

Державні субвенції зазвичай надходять наприкінці року, продовжує Віктор Шадчнєв. Тому необхідно якомога раціональніші використовувати їх.

/ Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації

Ми не встигаємо ці кошти засвоювати фізично. Вони надходять на грудень місяць і щоб ми могли максимально їх використовувати з користю для області, ми їх рекомендуватимемо сесії обласної ради перенести на інші об’єкти, які ми реально зможемо зробити і максимально використати усі кошти, які нам були виділені./

Крім цього, на засіданні розглянули питання будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів. На це відповідною програмою виділили 13,6 млн грн. Це найвищий показник державних асигнувань за весь термін її дії, зазначив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук. Також останній відзвітував про реалізацію програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури області.

/Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації

Програма спрямована на завершення робіт на розпочатих будівництвом об’єктах комунальної власності. Також Програмою передбачено будівництво та реконструкція нових об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства комунальної власності, які вкрай необхідні для покращення життєдіяльності населення області./

У поточному році за цією програмою, розповідає Юрій Петрук, із 19 об'єктів соціальної сфери заплановано ввести в експлуатацію 9. Говорили також на засіданні і про надання нового житла громадянам. Чи не найбільше цього потребують молоді сім'ї. Так, на надання пільгових довгострокових кредитів молодим родинам та одиноким молодим громадянам на придбання житла із обласного бюджету заплановані асигнування в сумі 1 млн 240 тис грн.

/Олена Алексєєва, директор Полтавського РУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»

4 кредити виділили всього. 3 кредити пішли на Кременчук - 278 квартал, 36 будинок, які у минулому місяці був зданий в експлуатацію. 1 кредит - 192 тис у м. Комсомольську, Добровольського, 91./

Фінанси на надання молодіжних кредитів на житло розподілялися у відповідності із надходженнями коштів з кожного міста обласного підпорядкування.

Крістіна Брігіда

Тим часом члени постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглядали свої профільні питання. Серед іншого, дискутували стосовно встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення і розглянули хід виконання регіональної цільової програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки.

/Михайло Андрусенко, начальник управління з питань НС Полтавської облдержадміністрації

Вже вивезено з території області близько 890 тонн отрутохімікатів. До кінця року планується вивеит 1200. Це відповідає тим обсягам, які закладені у програмі, яка фінансується із 2-х джерел./

На цьогорічне фінансування цільової програми із обласного і державного кошиків було виділено 9,5 і 6,3 млн. грн. відповідно. Нині завершується вивезення 60 тон отрутохімікатів із Хоролу. Певна частка роботи залишиться і на наступний, 2013 рік.

/Михайло Андрусенко, начальник управління з питань НС Полтавської облдержадміністрації

Обсяги, які були закладені, вони не віповідають дійсності. По деяких рйонах кількість отрутохімікатів перевищує у 2-3 рази. Загалом по території області їх більше вдвічі, ніж відпочатку було заплановано вивезти. Тому на наступнйи рік залишаться іще близько 280 тонн./

Стрічка новин