А ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці нашого міста

Сьогоднішня історія про вулицю, названу на честь відомого засновника сучасної космонавтики Костянтина Ціолковського. Своїми науковими працями у цій галузі вчений завоював всесвітню славу. Більше про появу вулиці Ціолковського у Полтаві знають наші журналісти.

За час свого існування Полтава перетворилася з невеликого губернського міста у великий обласний центр. З роками місто розширювало свої кордони, будуючи все нові й нові мікрорайони. Одним із таких став мікрорайон Алмазний, розповідає старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Мікрорайон Алмазний почали планувати ще в середині 50-х років, а будівництво розпочали у 60-х роках. І збудували цей житловий масив біля нового заводу штучних алмазів та алмазного інструменту, був він призначений саме для працівників цього заводу./

Мікрорайон Алмазний містив так звані центральні, великі вулиці – Калініна та Красіна. Але були й такі, що знаходилися в середині кварталів. Одна з них - вулиця Ціолковського. Утворилася вона 1957 року, коли в країні святкували 100-річчя Костянтина Едуардовича. У цей час був випущений наказ уковічнити ім'я Ціолковського. В історичних документах немає відомостей про те, чи бував учений у Полтаві, відсутня також інформація про його перебування в Україні. Втім, деякі документи говорять про певний зв'язок Ціолковського з нашою країною.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

У своїй біографії Костянтин Едуардович писав, що можливо його предки мали звязки із видатним діячем української історії гетьманом Северином Наливайком, але ніякими історичними дослідженнями це недоводиться, але всеодно це імя є на вулицях Полтави./

Своїми науковими розвідками Костянтин Едуардович доводив, що майбутнє людства у космосі. Саме йому належить думка про те, що реактивні потяги - прототипи космічних ракет - мають літати до зірок.

Стрічка новин