З 1 листопада на території Полтавського району розпочався місячник добровільної здачі зброї

З 1 листопада на території Полтавського районного відділу УМВС розпочався місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки. Особи, які добровільно здають предмети озброєння, звільняються від відповідальності, передбачиної чинним законодавством.

/Валентин Долгов, інспектор дозвільної системи СОГП Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області

З метою недопущення фактів використання вогнепальної зброї не за призначенням та попередження незаконного розповсюдження, а також на виконання вимог УМВС на території Полтавського району з 1 листопада проводиться місячник здачі зброї/

Крім того, продовжує Валентин Долгов, відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), звільняється від відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений першою або другою частинами цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. Взагалі ж, говорить інспектор дозвільної системи, місячник проходить у два етапи: підготовчий, коли проводиться роз'яснювальна робота, та практичний, коли проводяться безпосередні дії.

/Валентин Долгов, інспектор дозвільної системи СОГП Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області

Під час практичного етапу кожна одиниця зброї оглядається технічною комісією. Технічно несправна зброя направляється до складу відділу речового забезпечення УМВС у Полтавській області для знищення/

З початку 2012 року до Полтавського райвідділу мешканцями району добровільно здано 32 одиниці вогнепальної зброї. Крім того, працівники органів внутрішніх справ закликають у разі знаходження зброї, боєприпасів чи вибухівки часів Великої Вітчизняної війни негайно повідомити про це компетентні служби. Адже неправильне поводження з цими предметами, наголошує Валентин Долгов, може призвести до невідворотних наслідків. У разі ж незаконного зберігання таких предметів громадяни можуть понести кримінальну відповідальність терміном позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Стрічка новин