Для особливих діток – і навчання особливе

У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі кожна п'ятниця – особлива. Цей тень тижня називається чайним, оскільки дітки власноруч печуть булочки чи іншу випічку. Спостерігала за цим процесом наша знімальна група.

Тут кожного дня для малечі вигадують щось новеньке – будь-то свято, будній день чи день народження когось із вихованців. Особливе відношення у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі до осені як пори врожаю. Нині у фаворі – яблука, тож про них тут готують цілі вистави із піснями, танцями і віршами. Потому – і збирання врожаю, і його застосування у справжній кулінарії. Вже за мить маленькі кухарі починать творити свої маленькі пекарські шедеври. Все за бабусими традиціями, спочатку, спостерігаючи за тістом, що піднялося, потому – кожний до свого облаштованого за віком робочого місця. Із першого погляду – звичайна забава, коли діти вправляються у кухарстві, насправді – ціла методика.

/Лариса Глазунова, вихователь-методист Полтавського навчально-реабілітаційного центру

Це методика, за якою працює наша група. Кожної п'ятниці наші діти щось випікають: чи тістечка, чи булочки, чи щось особливе до свят/

Тож саме до п'ятниці у малечі тут особливе відношення. Цього дня тижня чекають, як чайної п'ятниці. Залежно від сезону – різні начинки, будь-то малина, вишні, сливи, чи як зараз – яблука. Після подібних занять, розповідають із досвіду вихователі, діти починають навіть у себе вдома виступати у якості шеф-кухарів.

/Лариса Глазунова, вихователь-методист Полтавського навчально-реабілітаційного центру

Діти приходять до мам і кажуть: «Спитай у виховательки рецепт, щоб ми і дома спекли таке». Тобто, самі діти активують батьків до такої роботи/

Іще одна перевага таких занять – це розвиток дрібної моторики рук, яка вкрай необхідна для цих особливих діток – у кого випічка вийде більш акуратною. Крім того – це розуміня малечі, що і з чого робиться, і в подальшому – посильна допомога батькам на кухні і впевненість у тому, що «я можу».

Стрічка новин