Цикл «Вулиці Полтави»: вулиця Великотирнівська

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/-73OQ3QmgP9c3

Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці Полтави. Сьогоднішня розповідь – про Великотирнівську – одну з нових вулиць нашого міста. З'явилася вона під час забудови мікрорайонів Алмазний та Сади-1. Чому вулиця отримала таку назву та які визначні пам'ятки розташовуються на ній, дізнавалися наші журналісти.

Вулиця Великотирнівська з'явилася на мапі Полтави у 60-роках минулого століття. Саме тоді виникла потреба у забудові нових мікрорайонів. У той час виникли мікрорайони Алмазний та Сади-1. Тож вулиця Великотирнівська стала околичною для північно-західної частини Полтави. Забудовувалася вона новими багатоповерховими будинками, які залишаються до сьогодні.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Вулиця є доволі довгою. Вона іде від вулиці Київське Шосе до перетину з вулицею Маршала Бірюзова. Власне, вулиця Київське Шосе є частиною великого шосе, яке з'єднує Полтаву із Києвом і Харковом і виводить до прикордонного пункту Довжанський, що і стало причиною того, що на вулиці Великотирнівській з'явився новий Автовокзал/

Утім, це не єдине визначне місце на вулиці Великотирнівській. Заслуговують на увагу також чудові краєвиди, які відкриваються із двох шляхопроводів. Зокрема один із таких з'єднує мікрорайони Сади-1 та Половки. Звідти можна побачити Покровську церкву. Знайшлося місце на Великотирнівській вулиці і для пам'ятника першому полтавському полковнику Мартинові Пушкарю. А наприкінці вулиці розташовується один із нових пам'ятників Полтави. Танк Т-34 встановили на згадку про воїнів-визволителів нашого міста, тих, хто був учасниками боїв за визволення Полтави у складі 57 танкового полку. Незвичайна назва Великотирнівська з'явилася ще з початку існування вулиці. У 70-х роках її нарекли на честь болгарського міста-побратима Велико-Тирново. У 1963 році були підписані відповідні документи, які підтверджували статус обох міст. Зі своїм болгарським побратимом у Полтави пов'язано досить багато традицій.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

У період російсько-турецької війни 1877-1878 років полтавці у складі 34 сербського полку брали участь у визволенні болгарського міста Великотирнове. І згодом день переходу російських воїнів через Дунай і визволення міста Великотирнове у Полтаві відзначали як міське свято/

У той же період існувала міцна дружба між дітьми з обох країн. Тож для полтавців стали звичними візити болгарських делегацій, проведення спільних заходів та свят. У Полтавському Краєзнавчому музеї неодноразово відбувалися інтернаціональні виставки. Тому поява у Полтаві вулиці Великотирнівської нікого на той час не дивувала. Сьогодні вона стала уже звичною для полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію