Каналізаційні та очисні споруди міста на 100% готові до осінньо-зимового періоду

Однак, при всіх намаганнях комунальних підприємств та міської влади, стан водомереж та каналізації з кожним роком погіршується – дається взнаки агресивний вплив навколишнього середовища, підвищення рівня грунтових вод, недостатнє фінансування та зношеність мереж, зазначив на апаратній нараді у міськвиконкомі генеральний директор обласного підприємства "Полтававодоканал". Говорили на зібранні і про несанкціоноване будівництво у Полтаві.

97 кілометрів водомереж міста, а це 30% від загальної кількості, ветхі і потребують термінової заміни, зазначив у своїй доповіді генеральний директор обласного підприємства "Полтававодоканал" Валерій Ченчевий. Через зношеність каналізаційної та водосистеми регулярно трапляються провали: небезпечні місця є на Київському шосе, по вулиці Козака, Бірюзова, Пушкіна і багатьох інших, розкиданих по всьому місту. Тільки на колекторі по Ковпака, який фактично на 100% зношений, вже трапилося більше 20 провалів. Ремонт, перекладка та санація таких об'єктів обходиться у величезні суми - десятки мільйонів гривень, зазначив Валерій Ченчевий, але «Полтававодоканал» таких коштів не має. При фінансових труднощах підприємство намагається вишукувати гроші на ремонти. Так само, як і на енергозберігаючі технології. Бо через постійне подорожчання енергоносіїв «Водоканал» має значну заборгованість перед «Обленерго» – більше 6 мільйонів гривень. Говорили на нараді і про несанкціоноване будівництво у місті. Сьогодні це – проблема практично кожного значного адміністративного центру України. Тільки за перше півріччя цього року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю виявила 36 випадків будівництва без відповідних дозволів, зазначив її начальник Григорій Зірка. У трьох випадках справа дійшла до суду – в тому числі, і по пам'ятнику СИмону Петлюрі.

Також, зазначив Григорій Зірка, нарешті розібралися і з обшарпаними кіосками "Табакко". Їх вивезли у примусовому порядку. Так само знесені несанкціоновані кіоски на Рози Люксембург та Остапа Вишні. Секретар міської ради Олександр Козуб зазначив, що несанкціонованим будівництвом потрібно зайнятися ретельніше. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю повинна вирішувати подібні питання ще на стадії будівництва, а не постфактум, і більше ініціативи проявляти у виявленні порушників.

Стрічка новин