Медичне право – відносно новий предмет у системі юридичних дисциплін України

Для поглиблення знань у цій сфері і зібрали тематичну конференцію за участю посадовців, науковців та студентів юридичних вишів, де і розглянули конкретні проблеми, що існують у цій галузі.

Дводенна конференція на тему «Теоретико-правові засади формування сучасного медичного права в Україні» розпочала свою роботу в обласному центрі. Мета заходу, говорить директор Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Олег Бущан, – показати роль суспільства в контексті медичного права.

/Олег Бущан, директор Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого»

Самі суспільні відносини, пов'язані з охороною здоров'я, є досить специфічними. Втручатися в це – велика проблема, оскільки тут і пацієнти, і лікарі, і держави. Є багато питань, які викликають розробки, вдосконалення/

На Полтавщині ж, говорить заступник губернатора Полтавщини Олена Адамович, реформування як медичної галузі, так і взагалі основних напрямків економіки, здійснюється за чітко визначеними стандартами.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

Ми радилися із науковцями, з дорадчими органами, з громадськістю, і з'ясували, що для Полтавщини є актуальними декілька напрямів, які мають стати точками росту зростання економіки і мати відображення на соціальні стандарти життя/

Серед цих напрямів, продовжує Олена Адамович, 4 посідають чільне місце. Це – модернізація промисловості, структурні зміни агро-промислового комплексу, реформування системи освіти та охорони здоров'я. Що ж стосується останньої галузі, зазначає спеціаліст, тут основна увага приділяється підвищенню якості та доступності медичних послуг. Взагалі ж у ході конференції учасники розглянули ряд пропозицій, які б були необхідними як для розвитку медичного права України, так і взагалі для всієї медичної галузі держави.

Стрічка новин