Сьогодні мусульмани всього світу відзначають свято жертвоприношення

Лякатися не слід, адже Курбан-байрам – навіть дуже миролюбиве свято – так званий день милості, коли прийнято пригощати один одного. Альона В'язнікова про нього знає більше.

Цього дня у полтавській мечеті людніше, ніж зазвичай. Мусульмани з'їхалися з усієї області, інших міст, в яких немає мечетей, щоб разом відсвяткувати Курбан-байрам.

/Амін Бубакер, імам мечеті м.Полтави

Цей день святкують усі мусульмани світу, ріжуть барана і роздають м'ясо бідним, тим, хто цього потребує, це як день милості. Щоб у кожній родині були радість і щастя/

Традиція відзначати свято жертвоприношення виникло ще за часів першого пророка: згідно з Кораном, Архангел Джабраїл з'явився до пророка Ібрахіма уві сні й передав йому веління від Аллаха принести в жертву єдиного сина Ісмаїла. Ібрахім вирушив у долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син, який знав про це, не пручався, оскільки був слухняний батькові і Аллаху. Однак це виявилося випробуванням від Аллаха, і коли жертва була майже принесена, Аллах зробив так, щоб ніж не зміг різати, і тоді ангел Джабраїл дав пророку Ібрахіму в якості заміни барана.

Сучасні мусульмани у свято Курбан-байрам не приносять жертв, вони збираються у мечетях, моляться, частують один одного та сусідів, і не тільки мусульман.

/Амін Бубакер, імам мечеті м.Полтави

Я б хотів привітати усіх мусульман світу, усіх віруючих цього великого дня, і побажати їм всього найкращого, щоб всі люди, і мусульмани, і немусульмани, жили у щасті і все у них було добре/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію