Сьогодні – День охорони зору

Якщо у вас виникають неприємні відчуття у ділянці очей, як-то зуд, почервоніння, набряки, варто замислитись над своїм здоров'ям. Адже працюючи у приміщенні, де є кондиціонери, ви могли отримати синдром сухого ока або зоровий комп'ютерний синдром, якщо проводите за монітором більше 6 годин на день. Наприкінці цього тижня у всьому світі відзначають День охорони зору. Про те, як та від чого краще берегти свої очі, з'ясовували Інна Безугла та Олексій Гнипа.

5 з половиною годин для дорослих і до 2 годин дітям - так радять обмежувати у часі своє спілкування з комп'ютером медики. Вони цитують статистику: у дітей, які довго сидять перед монітором, найчастіше виникає короткозорість. Полтавці, які звертаються за допомогою до лікарів, нарікають на симптоми, які характерні для багатьох захворювань.

/Галина Назарова, завідуюча офтальмологічним відділенням 4 МКЛ

За останніми статистичними даними, найчастіше полтавці звертаються із скаргами на почервоніння, сухість, зуд в очах, неприємні відчуття. Це у нас називається синдром сухого ока/

Одна з найголовніших причин захворювання - вікова: мають його люди похилого віку, пацієнти з гормональними порушеннями, захворюваннями на цукровий діабет і щитовидну залозу, стверджують лікарі. Але останнім часом синдром в українців спричиняють і сухий клімат, кондиціонери, тютюновий дим. А ще у 90% тих, хто більш ніж 6 годин працює за комп'ютером. Американська асоціація офтальмологів ввела навіть таке поняття, як комп'ютерний зоровий синдром. Доведено, що, працюючи з монітором, ми у 15 разів рідше кліпаємо і очі залишаються без необхідного зволоження. Лікарі не хочуть давати рекомендацій.

/Галина Назарова, завідуюча офтальмологічним відділенням 4 МКЛ

Мабуть, не помилюся, якщо скажу, що 50% пацієнтів, які приходять на прийом до лікаря, вже чимось лікувалися. Чи то в аптеці розповіли свої скрги і їм дали якісь препарати, або сусідка сказала, що їй щось допомогло. Тоді вже лікарю буде важко правильно поставити діагноз і діагностувати між іншими патологічними станами/

Для профілактики варто відпочивати кожні 45 хвилин, працювати при правильному освітленні та робити нескладну зарядку, яку не складно знайти в тому ж інтернеті. Головне, наголошують медики, пам'ятати, що зір – це найбагатше, що у нас є: ми бачимо кольори, пори року і своїх рідних. А тому варто про це увесь час пам'ятати і берегти очі.

Стрічка новин