Цикл сюжетів «Вулиці Полтави»: вулиця 23 Вересня

Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці Полтави. Наше місто пережило за свою історію чимало важливих подій. Одна з таких - звільнення Полтави від німецько-фашистських загарбників. Тож дату 23 вересня увічнили у назві однієї з вулиць.

23 Вересня 1943 року Полтава була визволена від німецько-фашистських загарбників. Ця подія дала назву одній із вулиць нашого міста, яка розташовується в Октябрському районі Полтави, розповідає старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Йде вона від вулиці Київське Шосе до перетину з вулицею Красіна. І, звичайно, найбільш цікавий район: від перетину з вулицею Калініна до вулиці Красіна, бо там знаходиться краща рекреаційна зона всього району/

Мова про Парк воїнів-інтернаціоналістів. З'явився він у 1967 році і спочатку його назва була присвячена 50-річчю Великого Жовтня. У 1997 році парк перейменували на честь воїнів, які брали участь у бойових діях на території інших держав. Продовжуючи героїчну історію парку на вулиці 23 Вересня, у 2005 році по сусідству з ним з'явилася стела воїнів-переможців та Алея героїв. Цей пам'ятний знак був відомий полтавцям, коли розташовувався у Петровському парку. Згодом його перенесли на вулицю 23 Вересня. На стелі воїнів-переможців знаходяться назви частин Радянської армії, які брали участь у визволенні нашого міста і згодом отримали почесне звання полтавських. Утім, на вулиці 23 Вересня знаходиться ще один цікавий пам'ятний знак.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

В 1999 році тут з'явився перший з таких унікальних пам'яток – це пам'ятник, пам'ятний знак, присвячений 1100-річчю нашого міста у вигляді сонячного годинника/

Його автором став художник і архітектор Віктор Шевченко. Цей пам'ятний знак, говорить Наталія Кузьменко, є більше прикладним, ніж величним та показовим. За допомогою нього у сонячну погоду можна визначати час.

/Крістіна Брігіда, журналіст

Коли сонце ховається за хмари, цей годинник навряд чи допоможе визначити час. Утім, за будь-якої погоди він розповість про основні етапи історії нашого міста/

На невеликих гранітних стовпчиках, які розташовуються навпроти кожної годинникової поділки, викарбувані пам'ятні дати з історії міста.

Стрічка новин