Антимонопольний комітет на Полтавщині починає звільняти суб'єкти господарювання від відповідальності

Півтори сотні заяв у 2012-му отримали від фізичних та юридичних осіб в обласному відділенні Антимонопольного комітету. Скаржились полтавці в основному на неякісні послуги у житлово-комунальному господарстві та на зловживання монопольним становищем у сфері телекомунікацій в Кременчуці. Так підсумували діяльність відділення за 9 місяців цього року щодо виявлення та припинення порушень конкуренційного законодавства з боку органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання області у четвер під час прес-конференції. Що ще досліджували спеціалісти територіального відділення та які порушення вони виявили на території області - дивіться далі у нашому наступному матеріалі.

Нині спеціалісти Антимонопольного комітету затвердили і вводять у дію положення про звільнення від відповідальності суб'єктів господарювання, які були притягнені до антиконкурентних узгоджень. Про це під час спілкування із місцевими журналістами повідомив голова Полтавського територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко.

/Володимир Оніщенко, голова Полт.обл.територіального відділення Антимонопольного комітету України

Якщо є декілька суб'єктів господарювання, які скоїли правопорушення, домовилися при тендерів, що хтось перемага і т.д., і хтось звертається в Антимонопольний комітет України або в територіальне відділення із заявою. І подасть докази, і буде співпрацювати, то при розгляді справи він звільняється від відповідальності/

А ще цьому суб'єкту Антимонопольний комітет гарантує конфіденційність. Таке нововведення, вважає Володимир Оніщенко, позитивно вплине на усунення порушень. Підбиваючи підсумки за 9 місяців поточного року, голова розповів, що у зловживанні монопольним становищем виявили більше 100 порушень і накладено мільйон 80 тисяч гривень штрафу. Частину з них становлять приміські пасажирські перевезення.

/Володимир Оніщенко, голова Полт.обл.територіального відділення Антимонопольного комітету України

По 89 суб'єктам порушена справа, але є частина суб'єктів, які проходили у нас по першій справі – приміські перевезення. До речі, там рішення повністю виконано – вартість проїзду знижено/

Також цього року спеціалісти територіального відділення Антимонопольного комітету Полтавщини вже направили 9 звернень до правоохоронних органів. А нині поглиблено займаються дослідженням ринків ритуальних послуг, рекламних, лікарських засобів, хліба, закупівлі молока та іншого.

Стрічка новин