У Полтавській області встановили 27 інформаційних кіосків

Завдяки їм тепер можна за лічені секунди самостійно, не звертаючись до працівників фонду, отримати інформацію про заробітну плату, з якої сплачені страхові внески, стаж, пільгові умови праці, розмір нарахованої пенсії протягом 2000-2012 років.

У зв'язку з інтенсивністю роботи органів Пенсійного фонду із масових звернень, розповідає очільник останнього Валерій Руденко, виникло питання про спрощення процедури отримання інформації щодо відомостей, які стосуються ще працюючого робітника або ж уже пенсіонера. Людина повинна самостійно контролювати цей процес. Адже у точному грошовому нарахуванні різноманітних виплат, наголошує спеціаліст, насамперед зацікавлена конкретна особа.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Розмір пенсії, в першу чергу, знаходиться в руках самої людини. Найкращий контролер – це сама людина. Вона – зацікавлена особа в тому, щоб кожна зароблена копійка потрапила в соціальні гарантії у разі втрати працездатності при досягненні віку чи інвалідності та інших страхових випадків/

Для полегшення діяльності як працівників Пенсійного фонду, так і простих громадян, продовжує Валерій Руденко, в області встановлено 27 інформаційних кіосків. Завдяки цим приладам з'явилася можливість за лічені секунди самостійно, не звертаючись до працівників Фонду, отримати інформацію про заробітну плату, з якої сплачені страхові внески, стаж, пільгові умови праці протягом 2000-2012 років та розмір нарахованої пенсії. Для отримання цієї інформації, відзначає Валерій Руденко, необхідно мати лише страхове свідоцтво або пластикове пенсійне посвідчення.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Маючи це страхове свідоцтво, по типу, як працює банкомат, по штрих-коду кіоск зчитує реквізити тієї чи іншої людини. Таким чином можна з'ясувати, скільки коштів пішло у пенсійну скарбницю, а точніше – на користь самої людини/

Ті ж громадяни, які ще не досягли пенсійного віку, теж знайдуть корисні дані для себе. Для цього достатньо мати лише страхове свідоцтво. Саме з цим документом, говорить полтавець Сергій Гаврилко, він і прийшов до інформаційного кіоску. Завдяки останньому він має можливість дізнатися всі страхові відомості про себе.

/Сергій Гаврилко, полтавець

Мене завжди цікавила та сума грошей, яку за мене перераховує мій роботодавець. Тому, скориставшись страховим свідоцтвом, щоб подивитися про той трудовий стаж, який зараховано, про ті суми, за які звітує мій роботодавець/

Взагалі ж встановлення інформаційних кіосків, вважає Сергій Гаврилко, – корисна практика. Адже, певен, роботодавець не завжди сумлінно ставиться до своїх обов'язків.

/Сергій Гаврилко, полтавець

Дуже багато роботодавців, частина з них, вони не добросовісно виконують свій законний обов'язок. Можуть не завжди правильно висвітлювати суму моєї зарплати у звітності/

Використання кіоску не потребує від людини спеціальної підготовки і навичок роботи з комп'ютером. Взаємодія користувача з ним здійснюється простим дотиком пальця до сенсорного екрану. Тому ним можуть користуватися як молодь, так і люди старшого віку.

Стрічка новин