Діти з особливими потребами повинні навчатися у звичайних школах, але до цього не готове саме суспільство

Слід підготувати педагогічних працівників, створити методичну базу і просвітити громадськість, важають українські освітяни. Цю проблему обговорювали сьогодні під час Всеукраїнського семінару-практикуму представники різних українських регіонів. Вони також ділилися власним досвідом і відвідали заклади, де вже проходить експеримент зі створення інклюзивного освітнього простору.

Українське суспільство вцілому не готове до інклюзії, вважають представники Міністерства освіти і науки.

/Тетяна Симоненко, головний спеціаліст відділу інклюзивної освіти та інтернатних закладів МОНМСУ

Маючи, наприклад, квартиру на 3 поверсі, і не маючи пристосованих під'їздів, транспорту, дуже складно щодня дитину доставляти до навчального закладу. Тому актуальним залишаються ще школи-інтернати, де батьки забирають дитину тільки на вихідні дні/

На початку 2000-х років в Україні розпочали експериментувати з впровадженням інклюзивної освіти, розповідають освітяни. Для дітей з особливими проблемами почали формувати середовище в загальноосвітніх навчальних закладах.

/Неля Токаренко, директор СНВК № 26 м.Полтави

Інклюзивна школа - це школа, де всі є учнями, де діти навчають дітей, де педагоги навчають педагогів/

Для цього упродовж останніх трьох років до українського законодавства внесли зміни, аби відповідати міжнародним стандартам, а з 1 вересня цього року з'явилася нова педагогічна посада.

/Тетяна Симоненко, головний спеціаліст відділу інклюзивної освіти та інтернатних закладів МОНМСУ

Розуміючи, що для запровадження інклюзивного навчання необхідні додаткові кадри, було внесено зміни до класифікатора професій, введено нову посаду - асистент вчителя, яка на сьогоднішній день передбачена і штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів/

Робота над інклюзивною освітою тільки починається, переконують працівники сфери освіти, саме тому у Полтаві провели тематичний Всеукраїнський семінар-практикум за участю представників з 9 регіонів.

/Марина Кирилюк, проректор з навчально-методичної роботи ПОІППО

Поділитися досвідом з нашими колегами - це перше. Показати два навчальних заклади Полтави, які впроваджують інклюзивне навчання у нашому регіоні і беруть участь у експерименті. І, завичайно ж, почути думки колег з інших регіонів, які саме впроваджують ті чи інші ідеї і методики у них безпосередньо в областях/

Після обговорення учасники зібрання відвідали 19 загальноосвітню школу та 26 спеціалізований навчально-виховний комплекс, де нині проходить впровадження цієї освіти.

Стрічка новин