Літо, яке за спостереженнями синоптиків тривало на Полтавщині 175 днів, сьогодні закінчилося

За інформацією фахівців, нині очікується прихід справжньої осені. У зв'язку з цим значно знизяться як денні, так і нічні температури. Чим іще здивує природа - з'ясовували наші кореспонденти.

Найдовше літо Полтавщини за період спостережень, яке зафіксували спеціалісти Полтавського центру з гідрометеорології, розповідає провідний синоптик Олена Панченко, тривало 175 днів. За цих умов температура повітря не опускалася нижче 15 градусів тепла. Та вже від учора жителі регіону змогли на собі відчути зміни погодніх умов.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Вчора по території області проходив холодний атмосферний фронт і кількість опадів становила від половини до 75% від місячної норми. Тобто, це від 20 мм на один сантиметр квадратний/

Температурні ж показники повністю відповідатимуть цій порі року, продовжує Олена Панченко. Знизиться як нічна, так і денна температури.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Температура повітря за холодним фронтом значно знизиться в порівнянні з минулими днями. І становитиме на цьому тижні: нічна - від 2 до 7 тепла, а денна - 7 - 12 тепла/

Така температура, розповідає етнограф Ростислав Шевченко, відповідає кліматичним особливостям нашого регіону. Та, за народними прикметами, відзначає спеціаліст, найближчим часом можна очікувати опадів не лише у вигляді дощу, а й навіть снігу.

/Ростислав Шевченко, етнограф

Здавна було, що до Покрови лягав сніг, і була така прикмета (бабуся розповідала): якщо до Покрови впаде сніг, то він обов'язково розтане, а якщо після - може й не розтати/

За прогнозами ж синоптиків, відзначає Олена Панченко, снігу в найближчий час таки не буде. Але, все ж таки, потрібно вдягатися тепліше та, виходячи із дому, й не забути прихопити із собою парасольку.

Стрічка новин