За викуп у 10 тисяч американських доларів в кайданах тримали 30-ти річного громадянина Сирії

Заручник у кайданах 8 діб без їжі і з численними синцями – це не епізод із фільму, а реалії із життя 30-ти річного громадянина Сирії. У прямому сенсі слова із нього «вибивали» десять тисяч американських доларів. Подробиці – далі у сюжеті.

4 жовтня я відзначив своє друге народження, розповідає 30-ти річний іноземець. 8 діб у кайданах без їжі і пиття його утримували в неволі.

/потерпілий

Мене посадили у машину і повезли кудись. Там мене прив'язали і почали бити, потім знову били/

Далі у відліку часу, продовжує чоловік, просто загубився. Скільки і де саме був – не пам'ятає. Аби його випустили, за словами потерпілого, чоловіки вимагали гроші.

/потерпілий

Вони телефонували дружині, вимагали, щоб вона знайшла гроші. Вони обіцяли, що якщо не буде грошей, то відріжуть голову, а якщо гроші й отримають, то все-одно цілим не вийду – відріжуть руку - або те, або те/

Полтавські та запорізькі УБОЗівці почали шукати заручника після звернення його дружини.

/Владислав Руденко, начальник УБОЗ Полтавської області

За визволення чоловіка у дружини вимагали 10 тисяч доларів або відповідні документи на квартиру/

Затримані чоловіки пояснюють: таким чином хотіли повернути свої гроші.

/підозрюваний

У нас через нього було багато проблем. Ми просто хотіли повернути своє, ми не хотіли його вбивати, у нас навіть зброї не було/

Без зброї, однак, у молодиків були кулаки. Для численних травм і кількамісячного лікування заручника цього виявилося достатньо.

/Володимир Пишненко, завідуючий хірургічним відділенням Новосанжарської ЦРЛ

Струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, зламані два ребра, пошкоджені внутрішні органи, численні синці та рани, сліди від наручників/

Наразі за даним фактом Запорізькими слідчими УБОЗу порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України - незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

Стрічка новин