Українці найкраще вміють створювати малі кулькові скульптури

Такому мистецтву у нас років 15-20, запевняють його майстри, а ось у сусідній Росії воно відоме та шановане набагато більше. Там із повітряних кольорових куль плетуть скульптури і навіть одяг. Серед 19 команд з усього світу збірна України виборола на 13-му Міжнародному фестивалі повітряних кульок в одній з номінацій перше місце. Днями полтавські представники української команди «Кулька з перцем» повернулися з фестивалю. Що таке аеродизайн і з чим його ось вже більше десяти років «їдять» в Україні, знають Інна Безугла та Максим Мовсесян.

Олег Кузьмичов аеродизайном займається вже 10 років, втім як мистецтво, переконаний, воно з'явилося дуже давно. Інтернет-ресурси називають 1824 рік як дату появи повітряних кульок. Втім українці і полтавці зокрема, говорить Олег Кузьмичов, звикли сприймати їх просто як окрасу поодиноко або у вигляді гірлянди. А насправді - це матеріал, з якого, ніби з глини, можна створити будь-що. Так у Москві наприкінці вересня пройшов вже 13 Міжнародний фестиваль повітряних кульок, до якого вперше за останні 5 років долучились українці.

/Олег Кузьмичов, учасник збірної команди України «Кулька з перцем»

На сьогоднішній день крім стандартних оформлень, що існують, такі як магазини, свята, є ще й фестивальні роботи. Вони відрізняються своєю складністю, тим, які використовуються прийоми, настільки складні види плетіння, наскільки це охайно це виконано. І ще багато критеріїв, які нам не розповідають навіть судді: вони тільки самі собі заповнюють у блокноти/

Збірна команда України під назвою «Кулька з перцем» до Москви відправилася у складі 6 осіб з Полтави, Києва, Одеси, Євпаторії та Львова. Знайшли одне одного через інтернет, розповідає полтавець Олег Кузьмичов, і настільки спрацювалися, що абсолютно неочікувано посіли третє місце серед «Великих скульптур» і перемогли всі команди із 19 учасників з різних країн у «Малій скульптурній формі».

/Олег Кузьмичов, учасник збірної команди України «Кулька з перцем»

Ми зібрались професіоналами поглянути і показати, на що кожний здатен. Ми відбулися там як команда, адже працювати у команді не так легко, тим паче, що всі були абсолютно незнайомі люди. Але ми склалися, як команда, і поїхали на фестиваль/

На виконання роботи команди мали три дні, втім українці вразили всіх ще й філософським підходом: одну із робіт присвятили боротьбі добра зі злом.

Нині українська команда переможців-аеродизайнерів мріє, аби наступного року в нашій державі пройшов подібний фестиваль, але у своєму, неповторному форматі, розповідає Олег Кузьмичов. Для цього в Україні є представництво організаторів Міжнародного фестивалю повітряних кульок, що проходить у Москві, залишається тільки захопити всіх повітряно-кульковою лихоманкою.

Стрічка новин