Сьогодні – дешевше, ніж у п'ятницю чи неділю

Мова про ціну квитків у пасажирських потягах. В «Укрзалізниці» пояснюють: вся справа у коефіцієнті. У так звані «непопулярні» дні він нижчий, у пікові - дорожчий. За яких іще умов можна прибати квиток дешевше - дізнавались наші журналісти.

Намагаємося наблизити наші послуги до європейських, тому і вводимо градацію по дням тижня, пояснюють у Полтавській дирекції залізничних перевезень. Все напряму залежить від пасажирів, а якщо точніше – від попиту на квитки.

/Андрій Жовковський, перший заступник начальника Полтавської дирекції залізничних перевезень

У вівторок і середу, коли є найменший попит на квитки, коефіцієнт є меншим – 0,9. А у дні найбільшого попиту – п'ятницю та неділю – коефіцієнт, тобто, вартість квитка, складатиме 1,1/

В подальшому, продовжує Андрій Жовковський, тарифи і ціноутворення квитків, використовуючи коефіцієнт, хочуть ввести і при попередньому продажу.

/Андрій Жовковський, перший заступник начальника Полтавської дирекції залізничних перевезень

Чим раніше людина купує квиток, мається на увазі, чим більше днів заздалегідь, тим меншим буде коефіцієнт, тобто, нижча вартість квитка/

Зекономити можна, і купуючи квиток у два напрями. Вартість квитка на зворотній напрямок буде дешевшим на 10%. І те, що не залежить від дня тижня і кількості придбаних квитків, – дешевше стало їздити на Хюндаях і Шкодах. Згідно з відповідним рішенням Кабміну, з вартості квитка знято ПДВ. Прикладом, якщо раніше з Полтави до Києва доїхати означеними потягами у першому класі коштувало 371 грн.16 коп, тепер доведеться сплатити 288 грн.55 копійок.

Стрічка новин