Світова спільнота сьогодні відзначає День людей похилого віку

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/gV1K5Q3DgPCuF

Україна це свято визнає вже 21 рік. Одні влаштовують заходи для людей поважного віку, інші – продовжують працювати, не зазираючи у паспорт і не рахуючи кількість хвороб.

Ніна Іванівна офіційно – пенсіонерка, фактично продовжує як-то кажуть «крутитися» одразу на 2-х роботах. Певна – якщо все розподілити, встигнути – реально.

/Ніна Іванівна, працює на 2-х роботах

Я планую і домовляюсь із людьми, що сьогодні працювати в одному місці, а завтра – в іншому. Все встигнути реально/

Крім того, вона – іще і мама 3-х вже дорослих дітей – двох синів і доньки. Тож 2-ма роботами і активною життєвою позицією намагається і їх підтримати (не лише зайвою копійчиною).

/Ніна Іванівна, працює на 2-х роботах

Можу, як-то кажуть, із висоти прожитих років порадити їм щось. Наприклад, молодшому сину говорю: «Навчайся». Він каже: «Ну, ні», але я все-одно наполягаю, і вчиться/

Таких, як Ніна Іванівна, говорять психологи, – побільше б. Стимулювати до активної життєвої позиції, самовдосконалення можна, втім, все залежить від самої людини. Прикладом, якщо розлядати той-таки вихід на пенсію як новий етап життя.

/Марина Фесенко, психолог Полтавського міського центру соц.служб для сім'ї, дітей та молоді

Якщо людина іще до виходу на пенсію займала активну життєву позицію, то і надалі вона не зможе жити без цього. І якщо, прикладом, людина під час трудового стажу не мала можливості реалізувати якісь свої творчі задуми, прикладом, через брак часу, особливо, якщо вона екстраверт, вона продовжить і працювати, і займати активну соціальну позицію/

Якщо людина інтроверт, то її активність більш помітна її близьким і направлена, перш за все, на самовдосконалення, продовжує Марина Фесенко.

/Марина Фесенко, психолог Полтавського міського центру соц.служб для сім'ї, дітей та молоді

Вік людини не обмежується лише паспортом. Мова йде, перш за все, про внутрішній світ, активну життєву позицію, якої людина продовжує притримуватися/

За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець – особа похилого віку, шоста їх частина – самотні люди. Тож День людей похилого віку – це чергова нагода нагадати молодому поколінню про необхідність дбати про старше покоління добрим словом і добрим ділом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію