30-го вересня православна церква відзначала День Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/4KdCVJS8gPE5d

Саме це свято – одне із найулюбленіших у православних вірянок, особливо тих, хто відзначав день янгола. Принагідно до цієї дати в полтавському храмі, освяченому в пам'ять про цих святих мучениць, митрополит Полтавський і Миргородський Филип очолив божественну літургію.

У II столітті, за царювання імператора Адріана, в Римі жила благочестива вдова Софія. У неї були три дочки: Віра, Надія і Любов. Будучи глибоко віруючою християнкою, Софія виховала дочок у любові до Бога, навчаючи не прив'язуватися до земних благ.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Ми шануємо їх тому, що найголовніші християнські чесноти – це Віра, Надія, Любов, у нас дуже шановані і визнані православною церквою. І багато людей носять імена цих святих мучениць/

Чутки про належність до християнства цього сімейства дійшли до імператора і він побажав особисто їх побачити. Імператор Адріан намагався під страхом смерті примусити доньок відректися від своєї віри. Проте, всі його намагання виявилися марними – дівчата залишалися непохитними. За це їх тяжко мучили, а потім стратили. Вірі тоді було 12, Надії 10, а Любові 9 років. Софію не піддали тілесним катуванням, але прирекли на ще сильніші душевні муки від розлуки з закатованими дітьми. Свята Софія разом з дочками зарахована Церквою до лику святих. Наслідувати віру цих жінок, говорить Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, віряни повинні не лише у свята, а й у будь-який день.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Проявлятися віра в Господа і Бога Ісуса Христа повинна в любові до ближнього, в допомозі ближньому, в тих гарних вчинках по відношенню до інших людей, до яких закликає церква, яким учить Христос Спаситель і про яких говорить Євангеліє/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію