У територіальному управлінні Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду підбивали підсумки стану дотримання безпеки життєдіяльності людей на підприємствах області

Довелося констатувати, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року виробничий травматизм у регіоні зріс.

У першому півріччі цього року на підприємствах Полтавщини загинуло 11 людей. Смертельних випадків трапилося на 5 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Двоє людей загинуло на підприємствах енергетичної галузі, по одній людині – у нерудній, машинобудівній, сільськогосподарській та будівній сферах. Основними причинами смертельного виробничого травматизму начальник Держгірпромнагляду Борис Галушко вважає порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення трудової дисципліни та, взагалі, незадовільну організацію виробничого процесу і недостатній контроль посадових осіб за діями працівників.

На Полтавщині зріс і загальний травматизм. Упродовж першого півріччя цього року на підприємствах та організаціях області трапилося 218 нещасних випадків проти 182 у першому півріччі 2006 року.

Саме такі цифри і спонукали введенню на деяких підприємствах області особливого режиму нагляду.

Особливий режим нагляду - це комплекс перевірок та заходів держнагляду за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів про охорону праці. Зазвичай тривають вони близько 3 тижнів. За підприємством закріплюється інспектор управління, який перевіряє дотримання правил безпеки життєдіяльності та охорони праці в цій організації. На цей час від роботи відсторонюються посадові особи, які і відповідають за цей сектор. Результатом особливого режиму нагляду може стати припинення роботи окремого устаткування, а то – й цілого підприємства. Після проведення цього заходу збираються розширені засідання за участю керівників організацій, інспекторів Держгірпромнагляду, відповідальних за охорону праці на виробництвах, і спільно досягаються шляхи покращення ситуації.

Стрічка новин