Що може допомогти жінками потрапити до Верховної Ради після виборів 2012 року?

Про це говорили на засіданні прес-клубу за участю кандидатів в депутати Верховної Ради України. Основна мета таких заходів – формування паритетних списків у парламенті. До участі у засіданні долучилися представники громадських організацій та політичних партій.

Які шанси мають жінки-кандидати на парламентських виборах 2012 року? Чому жінок так мало у Верховній Раді? Що потрібно зробити, щоб змінити цю ситуацію? Такі питання обговорювали представники кращої половини людства за круглим столом. Взагалі ж, розповідають організатори заходу, в Україні існує близько 60 одномандатних виборчих округів, де немає жодної жінки, і ціла область – Рівненська. І цьому, зазначає Оксана Ярош, є свої пояснення.

/Оксана Ярош, координатор мережі громадського контролю за гендерною рівністю на парламентських виборах-2012

Така критично мала кількість жінок – це недостатність ресурсу. Тобто в жінки мало ресурсів, дуже велика завантаженість і на роботі, і вдома. Людині, яка працює в дві зміни і дбає про реалізацію політичного розвитку, це важко зробити/

Національне законодавство, розповідає учасниця прес-клубу Анна Добровольська, декларує відсутність будь-яких дискримінаційних обмежень щодо жінок та чоловіків, проголошуючи їхню рівність у виборчому праві. Такого принципу дотримуються і полтавські жінки.

/Анна Добровольська, учасниця прес-клубу

В першу чергу, я вважаю, що я – громадянин України, і це головне. Я вважаю, що кожен із нас має право в тому чи іншому ступені проявляти свої права, захищати інтереси країни. Чоловік чи жінка – ми маємо права на цій землі/

Сьогодні у складі Верховної Ради України, відзначає учасниця прес-клубу Віра Маслак, лише 36 жінок, що становить 8% від загальної кількості депутатів. В Полтавській же області із 88 зареєстрованих кандидатів – 10 представниць прекрасної половини людства. Учасники прес-клубу не погоджуються з такою ситуацією. Говорять: жінка теж має право брати участь у політиці.

/Віра Маслак, учасниця прес-клубу

Якщо жінка народжує дітей, годує сім'ю, забезпечує моральний комфорт чоловіка, забезпечує взагалі сімейне життя, то жінка також повинна брати участь у прийнятті законів/

У ході засідання прес-клубу учасники заходу погодили ряд заходів, спрямованих на збільшення кількості жінок у владних структурах України.

Стрічка новин