200 тисяч гривень недорахувалась держава через махінації одного із будівельних підприємств області

Замість необхідної реконструкції сільського будинку культури – незавершені роботи і завищені витрати. Більше про ситуацію розкажуть наші журналісти.

В одній із сільрад Полтавщини кілька років тому вирішили зробити добру справу – викупити у фірми будинок культури. Потому постало питання проведення необхідної реконструкції, аби люди мали свій осередок культури. Все зробили згідно з буквою закону, пригадує голова селищної ради Володиир Богатир: і необхідний тендер провели, і документи підписали, і гроші перерахували – 1 млн. 800 тисяч гривень. Втім, у визначені строки – кінець минулого року – ремонт завершений не був.

/Володимир Богатир, голова селищної ради

Там роботи були виконані десь на 40% і все. Ми більше нічого не побачили, хоча гроші і перерахували/

Будинок культури не побачив ремонту, а люди, які працювали на будівництві (більшість із яких – мешканці тутешнього селища) не побачили і заробітної плати.

/Яна Терещенко, постраждала робітниця

Роботи ми завершили, а грошей нам ніхто не видав. Там чоловік сказав, що їм гроші не перерахували. І до прокуратури звертались. У нас загалом борг по зарплаті становив 60 тисяч гривень/

/Олександр Головатий, начальник відділу протидії злочинам у галузях і сферах економіки УДСБЕЗ УМВС України в Полт.області

Під час проведення реконструкції службовими особами підприємства було складено та підписано Акти приймання виконаних будівельних робіт на суму 1 млн. 800 тис. грн. Фактично ж ці дані не відповідали дійсності, витрати на реконструкцію були необґрунтовано завищені. Таким чином, державі завдали збитків на суму понад 200 тисяч гривень/

За даним фактом прокуратура порушила кримінальну справу, яка наразі направлена до суду. На банківські розрахункові рахунки підприємства (близько 500 тисяч гривень) накладено арешт. Директору установи пред’явлено обвинувачення.

Під час додаткової перевірки правоохоронці встановили, що означене підприємство займалося легалізацією коштів, проводивши через бухгалтерський облік безтоварні господарські операції на умовах супідряду з фірмами, які мають ознаки фіктивності.

За цим фактом Слідчим відділом Полтавського району порушена кримінальна справа.

Стрічка новин