Сьогодні усі поціновувачі активного відпочинку відзначають Всесвітній день туризму

Згідно з Указом Президента, в Україні цей день відзначається з 1998 року. Основна ж мета цього свята – пропагувати туризм, висвітлювати його внесок в економіку світової спільноти та розвивати зв'язки між народами різних країн.

/Інтершум

уривок з пісні «Комарово»/

Саме так про туризм розповідає мандрівник із багаторічним стажем Ігор Сердюк. Для нього туризм, відзначає хлопець, – це ніша, куди можна втекти від своїх буденних проблем. Більше 10 років хлопець захоплюється різноманітними спортивними походами переважно в гірські райони колишнього СРСР. Взагалі ж туристу вдалося відвідати найвіддаленіші точки нашої планети. Серед них – Заполяр'я, Алтай, Забайкалля, Паміро-Алай, Кавказ, Карпати та інші регіони. Досить часто під час подорожей, розповідає Ігор Сердюк, з туристами трапляються цікаві ситуації. Так на все життя запам'яталася хлопцю подорож на Кавказ.

/Ігор Сердюк, турист

Почули, як в траві щось плаче, як дитина. Виявилося, що це були ведмежата. Вони бігли до нас гратися. Ми тікали від них в надії, що їх матуся не з'явиться і що все-таки нам якось пощастить. Нам пощастило/

Ті, хто любить відпочивати, але не так активно, як Ігор Сердюк, розповідає менеджер з міжнародного туризму Олена Кременецька, віддають перевагу подорожам у перевірені місця.

/Олена Кременецька, менеджер з міжнародного туризму

В Україні люди віддають перевагу в основному тоді, коли можна відпочивати в Криму і на Азові. За кордон їздять цілий рік. Тут сезон не припиняється. Осінь-весна – Європа, літо – Туреччина, Туніс, зима – Єгипет, Емірати, Тайланд/

Що ж до туризму Полтавщини, відзначає Ігор Сердюк, тут існують певні проблеми. Адже любителі активного відпочинку не мають свого приміщення, де вони б могли збиратися для обговорення своїх інтересів. Але в той же час, зазначає хлопець, рівень туризму в регіоні останніми роками значно піднявся. І вже цими вихідними він зі своїми однодумцями збираються на чергові змагання.

/Ігор Сердюк, турист

На мальовничому березі Ворскли, біля Вакуленців будуть проводитися обласні зліт-змагання, де можуть взяти участь всі бажаючі команди і будуть представлені різні види: це і водний туризм, і велотуризм, і пішохідний туризм. Такі комплексні змагання/

Туризм відіграє значну роль не лише у житті конкретної людини, підсумовує Ігор Сердюк, а й у масштабах всієї країни. Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією і культурою.

Стрічка новин