60-річний ювілей святкує Полтавський літературно-меморіальний музей Івана Котляревського

У далекому 1952 році він уперше відчинив двері для своїх відвідувачів. Упродовж 60 років цікавість полтавців до музею не зникає. Він продовжує збирати у своїх стінах поціновувачів творчості великого письменника. На урочистостях з нагоди ювілею побували і наші журналісти.

Цими сходами от уже 60 років полтавці та гості міста потрапляють у літературно-меморіальний музей Івана Котляревського. Мільйони полтавців та гостей міста за цей час встигли відвідати затишний, ошатний будинок, у якому ніби застиг час.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

Змінюються віки і епохи, але музей Котляревського за 60 років фактично по суті, по своєму єству залишився незмінним, бо Котляревський – поза часом/

Ідея створення такого музею з'явилися ще кілька століть тому. Проте різні перешкоди ставали на заваді появи у Полтаві осередку культурної спадщини Івана Котляревського.

/Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіальному музею І.Котляревського

Цю ідею дуже підживив 1903 рік, коли у Полтаві відлунало дуже гучне свято – відкриття пам'ятника Івану Котляревському. Але часто життя вносить свої корективи, і буремний початок ХХ століття не дав змоги реалізувати таку шляхетну справу/

Сутність музею, говорять його співробітники, визначає колекція експонатів. А літературно-меморіальному музею Івана Котляревського є чим похвалитися.

/Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

Ми горді з того, що саме в нашому музеї зберігається архів Котляревського/

Привітати музей з ювілеєм завітали його друзі, яких, до речі, за час існування закладу, з'явилося чимало. Музей не застиг в експозиційній тиші: його відвідують та влаштовують там заходи творчі колективи міста.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

Музей - це культурний центр Полтави. Тут відбуваються фестивалі дитячої творчості, до нас приходять книголюби, у нас збираються митці Полтави, ми, врешті-решт, перший в Україні музей, який заснував дитячу літературну премію імені Івана Котляревського за здобутки у гумористичному жанрі/

Полтава не міліє на таланти, а голос Котляревського продовжує звучати як у стінах Літературно-меморіального музею, так і поза його межами.

Стрічка новин