27 вересня – православне свято Хрестовоздвиження

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/tYVobvPegP9gK

Саме цього дня було віднайдено і встановлено Хрест, на якому розпинали Христа. У день цього великого двунадесятого свята Митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив Божественну Літургію в соборі Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря.

Цей день є спомином про знаходження рівноапостольною царицею Оленою справжнього хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Мати імператора Костянтина Великого у 325 році відправилася в Єрусалим з метою відшукати хрест, на якому був розп'ятий Господь, і місце Його поховання. Цариця почала подорож у Палестину, відвідала Єрусалим і там знайшла Господній Животворящий Хрест. Єрусалимський патріарх Макарій, зійшовши на підвищення, показував народу знайдений хрест, високо воздвигачи його над собою. Возвеличуючи Христа, цариця Олена заснувала понад 80 храмів. Після знаходження Хреста у різних місцях стали будувати на честь нього храми. Особливо широке поширення й урочистість свято Воздвиження отримало після другого знаходження Хреста Господнього в результаті укладання миру у 628 році між Візантією і Персією.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Ми підносимо свої молитви у Хрестовоздвиженському храмі, це особлива святиня. Я всіх сердечно вітаю зі святом і прикликаю на всіх Боже благословення/

У народі це свято називають Здвиженням – «земля до зими движеться». Вважається, що цього дня не можна ходити до лісу, бо змії та інші плазуни ховаються на зиму.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію