Полтавців нагороджували за краще знання української мови

У Галереї мистецтв сьогодні відзначали полтавських переможців та лауреатів загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Цьогоріч журі розглянуло більше 280 робіт, надісланих учасниками, а серед 108 переможців конкурсу 39 – представники Полтавщини. Спілкувалися із тими, хто не просто шанує рідну мову, а й неабияк володіє українським словом, і наші журналісти.

Семикласникові Антону добре вдається навчатися українській мові та літературі у Малобудищанській школі. Нині він посів друге місце на 13-му загальноукраїнському конкурсі «Українська мова – мова єднання», про який дізнався з інтернету.

/Антон Рокита, лауреат конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Я навіть і не очікував, що я виграю. Ну, написав, та й усе/

Він надіслав на конкурс свою першу книжку, до якої увійшли вірші та легенди. Антон розповідає, що вже має сформовані літературні смаки.

/Антон Рокита, лауреат конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Наприклад, Іван Петрович Котляревський, у нього дуже гарний твір «Наталка-Полтавка», «Енеїда». Дуже гарні твори/

А ось 62-річна Надія Стефанівна, навпаки, взяла участь у конкурсі не випадково.

/Надія Коркішко-Воронцова, переможець конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Я писала з дитинства, але життя так склалося, що була перерва. А на заслуженому відпочинку вирішила трохи присвятити себе тому, що душа просить/

Зі 108 лауреатів і переможців цьогорічного, 13 загальноукраїнського конкурсу, відзначили 39 полтавців, говорять організатори.

/Юрій Работін, голова оргкомітету конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Ви знаєте, ви – центр, мабуть, пуповина всього українства, яке є. І мені дуже приємно, що за ці роки ви показуєте приклад всій Україні/

І тих полтавців, які не отримали свої нагороди в Одесі, де власне пройшов конкурс, в обласному центрі відзначили окремо, але за участю головних організаторів.

/Юрій Работін, голова оргкомітету конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Ми об'їздили всі регіони за 13 років, за кордоном були, і за 21 рік незалежності України 13 років ми віддали, щоб дійсно об'єднувати Україну без різниці, хто якою мовою розмовляє/

Конкурс давно вийшов за межі України, стверджують його організатори, і українці, які живуть за межами країни, надсилають свої твори для участі у ньому.

/Надія Коркішко-Воронцова, переможець конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Здійснилась мрія,

Цим живу,

Хоч слава жевріє далеко.

В літах осінніх жду весну,

Яку несуть мені лелеки/

Стрічка новин