Фонди Полтавського Краєзнавчого музею поповнилися повним зібранням творів Миколи Гоголя

17 томів із творчим спадком письменника стали подарунком від Полтавського земляцтва в Москві. Більше про співпрацю Краєзнавчого музею із московськими полтавцями знає Крістіна Брігіда та Олексій Гнипа.

Перші задуми здійснити видання повного зібрання творів Миколи Гоголя у представників Полтавського земляцтва в Москві з'явилися 3 роки тому. Під час святкування 200-річчя з Дня народження письменника до столиці Росії з гастролями прибув Полтавський обласний академічний музично-драматичний театр імені Гоголя. Вистави останнього за творами Миколи Васильовича так припали до душі російській публіці, що у земляцтві вирішили видати повне зібрання творів Гоголя.

/Микола Біденко, директор Полтавського земляцтва в Москві

За 2 роки ми випустили 13 томів, через рік у нас було вже 17 томів. Це вперше в історії, тираж всього 1000 екземплярів. Це тільки подарунковий варіант, більше їх випускати ніхто не буде, ексклюзив, це пам'ять, це історія/

Мріяли про таке видання довго, говорить директор Полтавського земляцтва у Москві Микола Біденко, проте зараз ці мрії вже стали реальністю.

/Микола Біденко, директор Полтавського земляцтва в Москві

Ми мріяли про те, щоб нарешті подарувати його в Полтавський Краєзнавчий музей, це кращий Краєзнавчий музей у радянський час, у Радянському Союзі. І ось нарешті я сьогодні тут, привіз вам шматочок Полтавського земляцтва і повне зібрання творів уже в Полтаві, у цьому музеї/

В урочистій обстановці фонди Полтавського Краєзнавчого музею поповнилися сімнадцятьма томами творів Миколи Гоголя.

Стрічка новин