Сьогодні до Полтави прибула Плащаниця Пресвятої Богородиці

Святиня перебуватиме у Свято-Макаріївському кафедральному соборі 3 дні, до 26 вересня. Зустрічала її разом із священиками і вірянами наша знімальна група.

Приїзд Плащаниці Пресвятої Богородиці до України на місяць, з 19 вересня по 19 жовтня, відбувся на прохання Предстоятеля Української Православної церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира та з благословення Патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ. За місяць перебування Плащаниці на території України вона побуває у 9-ти єпархіях, до Полтави прибула другою за ліком після Києва.

/Михаїл Волощук, секретар Полтавської єпархії

Кожна людина, яка має бажання принести свої молитви, може прийти, вклонитись перед святинею, помолитись за себе, своїх рідних, близьких і за наше місто, за нашу Полтаву, благословенну Полтавську землю/

Кожен віруючий тут – зі своїми молитвами і проханнями: про здоров'я родини і загалом полтавської громади.

/Бліци

- Це велика радість, велика подія для нас. У мене велика родина, тому є за кого помолитися... Кожен тут зі своїми бідами, проханнями

- Мені сестиричка сказала, що приїздить сьогодні святиня, так я і прийшов. Помолитися за рідну батьківщину

- Кожна мати, батько, сестра, кожен зі своїми молитвами прохатиме про покров Господа/

Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка стала прототипом для багатьох відомих зображень, збереглася і донині і знаходиться в Єрусалимі, в подвір'ї Гефсиманської обителі, так званій малій Гефсиманії, розашованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього. В цьому невеликому храмі вона зберігається праворуч вівтаря, лежить перед шанованою іконою Божої Матері «Милостивою», прикрашеною кількома низками намиста і прикрас, принесених на подяку за численні зцілення. В Єрусалимі, в Гефсиманії, у дні святкування Успіння Богородиці, на місці Її поховання особливо урочисто відправляється служба Поховання Богоматері. У Полтаві ж святиня перебуватиме протягом 3-х днів – з 24 по 26 вересня. Вона знаходитиметься у Свято-Макаріївському кафедральному соборі. Для зручності вірян храм буде працювати зранку і орієнтовно до 23-ї години.

Стрічка новин