Уже сьогодні слід подбати про наявність свого прізвища у списках виборців

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/7Bl-HADqgNTQE

Це питання обговорювалося під час засідання круглого столу у Полтавській філії Суспільної служби України. Захід є частиною проекту «Громадський моніторинг Державного реєстру виборців». З якими проблемами зіштовхувалися під час попередніх виборів у Державному реєстрі, чули наші журналісти.

Державний реєстр виборців започаткували напередоні президентських виборів у 2009 році. Уже двічі він пройшов випробування під час голосування. Позитивні результати такого впровадження уже є.

/Юрій Северин, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Полтавської облдержадміністрації

Якщо порівнювати ту якість списків, яка була на виборах до застосування реєстру, до 2010 року, то, звісно, ситуація поліпшилася, можливо, вона не поліпшилася настільки, наскільки хотілося б, у силу певних факторів, але тим не менш, значний крок вперед зроблено/

В інтересах самих політчних сил, говорить експерт Центру підтримки громадських ініціатив Володимр Піньковський, інформувати своїх виборців про необхідність перевірки персональних даних у Державному реєстрі. Така просвітницька робота сприятиме більш продуктивній підготовці до голосування.

/Володимир Піньковський, експерт Центру підтримки громадських ініціатив

Більша публічність в роботі реєстру, більша відкритість, адже це держустанова, яка має норму функціонування, має повну закриту частину, яка не є широким доступом, зробити її відкритою, принаймні в тій частині, яка передбачена законодавством/

На початковому етапі впровадження нової системи виборці мали деяку настороженість до Державного реєстру. Проте такі круглі столи, переконані експерти, мають сприяти більшій довірі українців. Тим паче, на них обговорюються проблеми, з якими можуть зіштовхуватися виборці напередодні голосування. В інтересах представників державного реєстру, щоб виборці, які мають право голосу, могли скористатися ним без будь-яких перешкод.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України

Тобто не було таких випадків, коли приходили за місцем проживання чи прописки, а тебе немає в списку виборців. Або навпаки - надсилали запрошення людям, які померли, навіть кілька років назад, а їм надсилали запрошення/

Аби таких непорозумінь не виникало, говорить Ганна Кіященко, необхідно вже зараз подбати про наявність свого прізвища у списках виборців. Особливо це стосується тих, хто нещодавно змінив місце проживання та прописки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію