9,5 млн грн – заборгованість із виплати заробітної платні на 13 підприємствах міста

На полтавських підприємствах купують паливно-мастильні матеріали і поповнюють мобільний зв'язок замість вчасного розрахунку із працівниками. У міській прокуратурі у середу обговорювали проблему заборгованості з виплати заробітної платні на підприємствах Полтави. Так за словами прокурора Полтави Андрія Стойки борги відсутні лише у Ленінському районі міста. А зміни з погашення заборгованості, що існує на підприємствах, на його думку, відбуваються повільно. Де найбільше заборгували полтавцям, знають Інна Безугла та Сергій Сепітий.

Заборгованість із виплати заробітної платні на 13 підприємствах міста станом на перше серпня 2012 року, за статистичними даними управлінь праці та соціального захисту населення виконкомів Полтави, становить дев'ять з половиною мільйонів гривень, констатували учасники міжвідомчої наради у міській прокуратурі.

/Андрій Стойка, прокурор м. Полтава

Підприємства-банкрути нашого міста, за якими рахуються зарплатні борги вже більше 2 років поспіль на суму більше 7 мільйонів гривень, залишаються поза увагою керівників уповноважених органів, внаслідок чого належні працівникам кошти не виплачуються/

Так у Ленінському районі Полтави заборгованість відсутня, а ось у Київському та Октябрському їх нарощують завдяки підприємствам-банкрутам.

/Андрій Стойка

, прокурор м. Полтава

Левова частина боргу, або 8 мільйонів 300 тисяч гривень, припадає на 5 підприємств-банкрутів, заборгованість яких упродовж поточного року не зменшувалась, а навпаки – зросла на 500 тисяч гривень за рахунок новозареєстрованого підприємства/

Досить часто, підкреслив прокурор Полтави, керівники підприємств замість виплати зарплатні працівникам купують паливно-мастильні матеріали та поповнюють мобільні рахунки. Представники податкової інспекції доповіли про те, що за їх підрахунками у вересні вони очікують погашення боргів по виплаті зарплатні у сумі 158 тисяч гривень.

/Дмитро Мельник, в.о. начальника ДПІ у м.Полтава

За результатами проведення індивідуально-роз'яснювальної роботи з початку поточного року погашено заборгованості із виплати заробітної платні на 12 підприємствах Полтави на загальну суму понад 1 мільйон гривень/

Аби усунути порушення у сфері оплати праці, підкреслили учасники наради, необхідно, щоб органи державної влади і контролю активно працювали спільно з правоохоронцями.

Стрічка новин