У Полтаві тривають заходи, присвячені 69-річниці визволення міста

До Октябрського територіального центру цього дня запросили винуватців свята, тих, без кого Полтава не почула б переможного салюту. Квіти, концертна програма, найщиріші слова вдячності за їхній подвиг – усе це стало святковим подарунком для ветеранів. Побували на заході і наші журналісти.

Анатолій Михайлович із 41-ого року був партизаном у загоні Сидора Ковпака. У роки війни бачив та пережив різне. Доводилося бути і листоношею, і розвідником. Під час одного з бойових завдань його загін потрапив на заміновану територію, тоді ж, розповідає ветеран, і втратив ногу. Ранок 23-ого вересня 1943 року Анатолій Михайлович запам'ятав добре.

/Анатолій Смолянський, ветеран Великої Вітчизняної війни

Рано-вранці чуємо – стукають, вийшли – наші, радості, звісно, було багато. А навкруги монастиря ров був викопаний, там сиділи німці, я їх провів (наступаючі частини) без шуму, без нічого, «познімали» їх усіх/

Радість від перемоги не зникає з роками. Жодне 9 травня та 23 вересня не відбувається без участі ветеранів.

/Сергій Кузнєцов, ветеран Великої Вітчизняної війни

На свято ходимо, я служив довгий час в авіамістечку, з 1946 року, туди запрошують/

/Валентина Трохимівна, ветеран Великої Вітчизняної війни

Я завжди беру участь у покладанні квітів на Меморіалі слави, намагаюся бути в формі/

Такі ж заходи, говорять ветерани, це – зайва можливість зустрітися один з одним, згадати свою фронтову молодість. Для працівників територіальних центрів – можливість віддати шану подвигу учасникам Великої Вітчизняної війни.

/Людмила Корнієнко, начальник ГУ праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Ми повинні зробити все, щоб ветерани відчували себе затишно незалежно, чи живуть вони з дітьми, чи живуть вони самотньо, тому розвиток соціальних послуг, які надаються через терцентри, є актуальним/

На сьогоднішній день, розповідає Людмила Корнієнко, територіальні центри надають соціальні послуги широкого спектру. Ними вже скористалися 856 ветеранів. Люди з особливими потребами та ветерани, які не можуть самостійно прибути до приміщення терцентру, низку послуг отримують вдома. Серед таких – консультативна допомога у мобільному соціальному офісі, соціально-медичні та соціально-побутові послуги, медико-реабілітаційна допомога тощо. Першочергова мета цих послуг – оточити ветеранів турботою, яка була б відчутною не лише на словах.

/Людмила Корнієнко, начальник ГУ праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Люди їздять на екскурсії, люди займаються вишивкою, вони діляться роботами, які вони роблять. Ми вважаємо, що таке дозвілля, така організація дозвілля є дуже важливою для ветеранів, щоб вони не почувалися самотньо/

На заході, присвяченому 69-ій річниці визволення Полтави, в Октябрському терцентрі ветеранів привітали квітами та листівками, підготовленими дітьми-інвалідами, які відвідують цей заклад.

Стрічка новин